Meross się wyłamuje

W świecie HomeKit i nie tylko, najważniejszym wydarzeniem bieżącego roku, jest ogłoszenie standardu Matter. Wśród wielu firm, znajduje się firma Meross, którą zna wielu, ze względu na dużą liczbę stale rosnącej gamy urządzeń HomeKit.

Meross ogłasza teraz uruchomienie jednego ze swoich pierwszych urządzeń Matter na specjalnie skonfigurowanej stronie. Jest to wtyczka Smart Wi-Fi Plug Mini, MSS115, która ma zostać dostarczona do zainteresowanych w terminie do 31.12.2022. Jednak nadal nie ma powodu do radości, ponieważ wtyczka adaptera będzie na razie dostępna tylko w USA i Kanadzie.

Meross nie będzie aktualizował starszych urządzeń do Matter

Jednak istnieje inne bardzo ważne pytanie: Czy istniejące urządzenia Meross otrzymają aktualizację Matter?

I tutaj mamy niespodziankę. Gdy właściwie wszyscy producenci starają się chociaż w części, zaplanować aktualizację swoich starszych urządzeń do Matter, Meross stanowczo odrzuca taką możliwość.

Niestety, ponieważ Matter jest nowym protokołem z różnymi wymaganiami sprzętowymi i programowymi, większości produktów inteligentnego domu dostępnych na rynku nie można uaktualnić w celu obsługi Matter. Zwykłe produkty Wi-Fi i HomeKit, które już wydaliśmy, nie będą w stanie wspierać Matter poprzez aktualizację. Wypuścimy i opracujemy nowe produkty z obsługą Matter, aby zaspokoić potrzeby naszych użytkowników.

Meross FAQ

Nie ma jeszcze żadnej informacji na temat pytania, czy urządzenia podłączone przez koncentrator Meross, takie jak czujniki dymu, czujnik wycieku wody itp., będą wspierać Matter w przyszłości. Ostatecznie problem z istniejącymi urządzeniami wynika często z faktu, że sprzęt nie zapewnia wystarczającej mocy do późniejszej aktualizacji oprogramowania układowego do Matter.

Pomimo wielu zalet Matter, Meross podkreśla również możliwość korzystania korzystanie z własnej aplikacji, która daje dużo możliwości ustawień. Ponadto w przyszłości można wprowadzić dalsze funkcje i ustawienia, które niekoniecznie mają coś wspólnego z Matter. Ale Meross podkreśla również absolutnie poprawnie:

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, możesz używać Matter prawie w taki sam sposób jak HomeKit, po prostu używając aplikacji Dom do wykonywania wszystkich parowania i kontroli. Ponieważ Matter jest otwartym protokołem, na rynku pojawi się szersza gama produktów.”

Czekam na dalszy rozwój wypadków, jeśli chodzi o Meross w odniesieniu do Matter. Jeśli jednak firma będzie tak aktywna, jak w przypadku zgodności z HomeKit, to nie mamy się czego obawiać.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: