Aktywności na żywo zdały egzamin w Brazylii

Wraz z iOS 16.1 Apple wprowadził aktywności na żywo – które pozwalają aplikacjom innych firm dostarczać przydatnych informacji na ekranie blokady iPhone’a, a także na Dynamic Island dla osób z iPhone’em 14 Pro. W ten weekend programiści udowodnili prawdziwy potencjał aktywności na żywo dzięki aplikacji na iPhone’a, która pozwala ludziom śledzić liczbę głosów w wyborach w Brazylii w czasie rzeczywistym.

W App Store dostępnych jest już parę aplikacji z aktywnościami na żywo i wszystkie zapewniają ciekawe interakcje, takie jak wyświetlanie szczegółów lotu lub komentarzy Reddit w czasie rzeczywistym.

Ale Felipe Ribeiro i Willian Max, obaj z firmy Sorcererhat zajmującej się aplikacjami mobilnymi, postanowili przenieść tę funkcję na wyższy poziom.

W czasie drugiej i ostatniej rundy wyborów prezydenckich w Brazylii, które odbyły się w zeszłą niedzielę, stworzyli aplikację pokazującą liczbę głosów w wyborach z aktualizacjami w czasie rzeczywistym bezpośrednio na ekranie blokady iPhone’a i Dynamic Island.

Wybory w Brazylii świetną wizytówką dla aktywności na żywo

Aplikacja programistów z Brazylii została nazwana „Apuração Dinâmica” (Dynamiczne liczenie) w nawiązaniu do Dynamic Island iPhone’a. Aplikacja połączyła Live Activities API z iOS 16.1 z danymi do głosowania dostarczonymi przez Wyższy Sąd Wyborczy Brazylii w narzędzie, które sprawiło, że etap liczenia głosów był znacznie przyjemniejszy i bardziej zabawny.

“Kiedy Apple ogłosił iOS 16 z Live Activities, wiedzieliśmy już, że ta funkcja będzie idealna na takie chwile” – powiedział Max w wywiadzie. “Wybory w drugiej turze zbiegły się z wydaniem iOS 16.1, który oficjalnie przyniósł tę funkcję wszystkim i zainspirował nas do stworzenia tej małej aplikacji użytkowej, opracowanej w SwiftUI, aby dodać nasz własny szczególny akcent do doświadczenia śledzenia liczenia.”

Brazylia ma elektroniczny system głosowania, w którym dane wyciągnięte z urny wyborczej są wysyłane bezpośrednio do bezpiecznego „superkomputera” znajdującego się w siedzibie Sądu Wyborczego, który liczy miliony głosów w ciągu kilku godzin. Sąd Wyborczy zapewnia oficjalne API, dzięki czemu osoby trzecie mogą również uzyskać dostęp do liczby głosów w czasie rzeczywistym. Tym razem zarejestrowano ponad 124 mln głosów.

Po rozpoczęciu liczenia głosów aplikacja Sorcererhat pokazywała już pierwsze liczby tym, którzy ją zainstalowali. Użytkownicy z iPhonem 14 Pro mogli mieć oko na spór nawet przy zablokowanym ekranie, dzięki Always-On Display. Jednocześnie Dynamiczna Wyspa pokazała krótkie spojrzenie na procent głosów dla każdego kandydata.

Aplikacja Brazylijczyków pokazuje, że aktywności na żywo mogą mieć zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: