Pierwsze aplikacje na iPhone’a, które obsługują aktywności na żywo

Wczoraj Apple opublikowało, obok innych systemów, iOS 16.1. Ta wersja systemu wprowadza długo oczekiwaną funkcję aktywności na żywo. Funkcja ta ma za zadanie pokazywanie przydatnych informacji bezpośrednio na ekranie blokady.

Jednocześnie aplikacje obsługujące Live Activities mogą również wyświetlać te same informacje na Dynamic Island dla użytkowników iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Oto jedne z pierwszych aplikacji, które wspierają nową funkcję.

Flighty

Flighty to świetna aplikacja na iOS, która pomaga użytkownikom śledzić wszystkie nadchodzące loty za pomocą pięknego i intuicyjnego interfejsu. Dzięki najnowszej aktualizacji Flighty może teraz automatycznie wyświetlać szczegóły dotyczące nadchodzącego lotu bezpośrednio na ekranie blokady iPhone’a na trzy godziny przed odlotem. Status lotu może być również szybko oglądany na Dynamic Island przez użytkowników iPhone’a 14 Pro.

Flighty jest dostępny za darmo w App Store, chociaż niektóre funkcje wymagają subskrypcji.

Carrot Weather

O tej aplikacji pisałem już wczoraj. Carrot Weather to popularna aplikacja na iOS i macOS, która w zabawny sposób pokazuje prognozę pogody. Nowa wersja aplikacji pozwala użytkownikom sprawdzić szczegóły dotyczące konkretnych alertów, takich jak możliwość deszczu, bezpośrednio z ekranu blokady iPhone’a lub Dynamic Island.

Aplikacja jest również dostępna za darmo w App Store, ale niektóre funkcje (w tym dostęp do aktywności na żywo) wymagają subskrypcji.

SmartGym

SmartGym jest znany z tego, że pomaga użytkownikom iPhone’a, iPada, a zwłaszcza Apple Watch śledzić ich treningi ze szczegółami na temat podnoszenia ciężarów, treningów z masą ciała i nie tylko. Nowa aktualizacja obsługuje aktywności na żywo, aby pokazać szczegóły trwającego treningu bezpośrednio na ekranie blokady iPhone’a lub Dynamic Island.

Najnowsza aktualizacja SmartGym optymalizuje również aplikację do pracy z Apple Watch Ultra i nowym przyciskiem akcji. SmartGym można bezpłatnie pobrać na iPhone’a, iPada, Apple Watch i Maca z App Store. Zakupy w aplikacji dla planu Premium, aby odblokować wszystkie funkcje aplikacji.

Aviary

Aviary to klient Twittera innej firmy dla iOS, macOS, a nawet watchOS. Ostatnio aplikacja została całkowicie przebudowana z bardziej nowoczesnym interfejsem. Teraz aplikacja została zaktualizowana o obsługę edytowanych tweetów, a także aktywność na żywo i przycisk na Dynamic Island, aby “Cofnąć tweet”. Jeśli napisałeś coś złego lub żałujesz tego tweeta, możesz go szybko anulować.

Aviary jest dostępna w App Store na iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch. Aplikację można pobrać za darmo, ale wymaga płatnej subskrypcji.

Soor

Soor to jedna z wielu aplikacji, które rozszerzają funkcjonalność Apple Music dla użytkowników iPhone’a i iPada. Działa jako kompletny zamiennik natywnej aplikacji Muzyka na iOS. Nowa wersja Soor pozwala teraz użytkownikom zobaczyć teksty piosenek w czasie rzeczywistym dzięki Live Activities i Dynamic Island.

Aplikacja jest dostępna w App Store jako jednorazowy zakup za 39,99 złotych, co odblokowuje pełne wrażenia zarówno na iPhonie, jak i iPadzie.

TV Remote

TV Remote to prosta, ale przydatna aplikacja na iOS, która pozwala użytkownikom sterować telewizorami Smart TV bezpośrednio z iPhone’a lub iPada. Na początku tego roku aplikacja została zaktualizowana o opcje motywu, niestandardowy układ i widżety. Teraz TV Remote współpracuje również z aktywnościami na żywo, więc pokazuje szybki dostęp do niektórych przycisków zdalnego sterowania bezpośrednio z ekranu blokady iPhone’a lub Dynamic Island.

TV Remote 2 jest teraz dostępny za darmo w App Store. Jednak, aby odblokować niektóre funkcje, takie jak motywy i widżety, użytkownicy muszą subskrybować TV Remote Premium.

Pestle

Pestle pozwala użytkownikom importować przepisy z dowolnej strony internetowej, a aplikacja automatycznie zamienia je w proces krok po kroku. Następnie aplikacja zeskanuje przepis pod kątem składników, kroków, informacji żywieniowych i nie tylko. Dzięki najnowszej aktualizacji Pestle pokazuje aktualny krok przepisu z timerem bezpośrednio z ekranu blokady lub Dynamic Island dla osób z iPhonem 14 Pro.

Możesz pobrać Pestle za darmo z App Store, chociaż niektóre funkcje są dostępne tylko poprzez zakupy w aplikacji.

To tyle z aplikacji, które znalazłem. Może Ty znasz już jeszcze jakieś? Podziel się swoją wiedzą👍

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Pierwsze aplikacje na iPhone’a, które obsługują aktywności na żywo

Leave a Reply