iPadOS 16: Stage Manager z błędnym podejściem

Nie każdy uważa Stage Manager za dobre rozwiązanie. Redaktor naczelny MacStories i jednocześnie wybitny członek społeczności Apple, Federico Viticci, ostro skrytykował nową funkcję wielozadaniowości Apple o nazwie “Stage Manager”, która ma zostać wprowadzona wraz z iPadOS 16. Według Viticciego podejście polegające na nadaniu iPadowi nowego poziomu wielozadaniowości jest “zasadniczo błędne”.

Stage Manager nie jest gotowy

Viticci nie jest osamotniony w krytyce: słychać coraz więcej głosów, domagających się zmiany funkcji ze względu na swoje niedociągnięcia. Federico wyraził swoje niezadowolenie na temat funkcji Stage Managera w iPadOS 16 w tym tygodniu na Twitterze.


Viticci stwierdza, że teraz wyłączył tą funkcję na swoim iPadzie i twierdzi, że Stage Manager jest niestabilny i trudny w użyciu, a interfejs użytkownika zawiera wiele błędów.

“Jeśli Stage Manager to przyszłość iPadOS dla profesjonalnych użytkowników, mam nadzieję, że Apple rozumie, że nie można się z nim spieszyć. Czekaliśmy na to latami; równie dobrze mogliby dostać to wiosną 2023 roku.”

Gurman również niezadowolony ze Stage Manager

Mark Gurman z Bloomberg’a również twierdzi, że to rozwiązanie Apple nie jest udanym projektem.

“Problem polega na tym, że Stage Manager jest kolejną niespełnioną obietnicą wprowadzenia prawdziwej wielozadaniowości na iPada. W rzeczywistości Apple nie wierzy nawet wystarczająco mocno w system, aby uczynić go domyślnym interfejsem wielozadaniowym. Użytkownicy muszą włączyć go w Control Center.”

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Stage Manager działa w następujący sposób: po lewej stronie ekranu znajdują się najnowsze otwarte aplikacje i możesz je kliknąć, aby uczynić jedną z aplikacji na pierwszy plan. Możesz także przeciągać dodatkowe okna, aby pracować nad wieloma aplikacjami jednocześnie. Jednak nowa funkcja jest ograniczona tylko do tabletów Apple z chipem M1, w tym tylko obecnego iPada Pro i iPada Air. Apple uzasadnia ten krok jednolitą architekturą procesora M1, który jako jedyny poradzi sobie z dużym obciążeniem wymaganym przez Stage Managera.
Ja osobiście podobne doświadczenia miałem na MacBooku Air 13″. Miałem wrażenie, że na siłę próbowałem być zadowolony z tej funkcji. Gdy ją wyłączyłem komfort pracy na MacBooku powrócił. Stage Manager nie sprawia problemu z miejscem na pulpicie przez Mac Studio, ale czy aż tak bardzo ułatwia pracę? A Wy jakie macie doświadczenia z pracą ze Stage Manager?

macpretorians

Źródło: appgefahren, Bloomberg

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: