DuckDuckGo zwiększa ochronę przed trackerami Microsoftu

W maju pierwsza przeglądarka DuckDuckGo spotkała się z ostrą reakcją ze strony społeczności po tym, jak opublikowano, że podczas gdy przeglądarka blokowała trackery Google i Facebooka, pozwalała trackerom Microsoftu na kontynuowanie działania.
Dyrektor generalny firmy wydał oświadczenie, mówiąc, że nie zezwala na wszystkie lub nawet większość prób śledzenia Microsoftu w swoich przeglądarkach. Firma obiecała poważne zmiany. Teraz DuckDuckGo ogłasza zwiększoną ochronę przed trackerami Microsoftu poprzez swoje aplikacje do przeglądania.

DuckDuckGo zapewnia ochronę przed trackerami Microsoftu

Od przyszłego tygodnia DuckDuckGo rozszerzy skrypty śledzenia innych firm, które blokuje przed ładowaniem na stronach internetowych, o skrypty firmy Microsoft. Ta aktualizacja dotyczy aplikacji iOS i Androida oraz rozszerzeń przeglądarki z aplikacjami beta, które pojawią się w nadchodzącym miesiącu.
DuckDuckGo zaoferuje również nową stronę pomocy, która oferuje „kompleksowe wyjaśnienie wszystkich zabezpieczeń śledzenia sieci”, które przeglądarka zapewnia na różnych platformach. Firma udostępnia również publicznie swoją listę ochrony trackerów, aby ludzie mogli sami zobaczyć, co DuckDuckGo blokuje i zgłosić wszelkie problemy.
Wreszcie, DuckDuckGo udostępnia listę domen Microsoft, w których firma będzie blokować żądania śledzenia:

 1. http://www.adnxs.com
 2. http://www.adnxs-simple.com
 3. http://www.symptotic.com
 4. adv-cloudfilse.azureedge.net
 5. app-fnsp-matomo-analytics-prod.azurewebsites.net
 6. azure.com/pl
 7. lazure.net
 8. http://www.bing.com
 9. cdnnwlive.azureedge.net
 10. clarity.ms.
 11. http://www.dynamics.com

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: