Apple Watch Pro: co w trawie piszczy

Wg Marka Gurmana Apple Watch Pro będzie wyposażony w przeprojektowany i większy wyświetlacz. Jeśli chodzi o nowe czujniki, mogą one być opóźnione.

Za ok. dwa miesiące Apple zaprezentuje trzy nowe zegarki Apple Watch, w tym podobno Apple Watch Pro. Ten nowy, wysokiej klasy model, zwany także „wytrzymałym” i stworzony do „sportów ekstremalnych”, będzie nowym produktem firmy dla konkretnej grupy klientów.

Apple Watch Pro

W swoim najnowszym biuletynie Power On Mark Gurman z Bloomberga podaje więcej informacji na temat tego nadchodzącego produktu.

O nowym wytrzymałym modelu Apple Watch pisałem już wcześniej. Dla przypomnienia Apple Watch Pro będzie miał większy wyświetlacz, dłuższą żywotność baterii i nowy czujnik temperatury ciała. Gurman uważa, że ten zegarek może pozostać włączony przez wiele dni w jednemu ładowaniu dzięki trybowi niskiego poboru mocy.

Interesujące jest to, że dziennikarz Bloomberga mówi, że Apple wprowadzi „ewolucję obecnego prostokątnego kształtu, a nie okrągłego”, co oznacza, że ten Apple Watch Pro będzie miał swój pierwszy świeży wygląd od 2018 roku. Nie będzie miał jednak płaskich boków, które niektórzy przewidzieli dla Apple Watch Series 7.

Pomiary ciśnienia krwi i glukozy będą opóźnione

Podczas gdy czujnik temperatury ciała będzie prawdopodobnie dostępny z Apple Watch Series 8 i Apple Watch Pro, Mark Gurman mówi, że nic się nie zmieniło w odniesieniu do innych czujników. Donosi on, że „technologia ciśnienia krwi prawdopodobnie pojawi się dopiero w 2025 roku”, a „funkcjonalność pomiaru glukozy może być gotowa dopiero pod koniec dekady”.

Dzięki temu Apple prawdopodobnie będzie miało trudności z wprowadzeniem nowych funkcji. Minęły już dwa lata od dodania nowego czujnika, a podobno firma używa tego samego chipa w nowym Watchu co w Apple Watch Series 6.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: