Apple Watch będzie mieć kamerę

Niedawno pisałem o tym, jak dzięki firmom trzecim będzie można wykonać połączenie wideo na Apple Watch. Jednak okazuje się, że Apple pracuje nad własnym rozwiązaniem. Przyszły Apple Watch może mieć aparat w Digital Crown.

Apple Watch z kamerą w Digital Crown

Apple bada, jak dopasować obiektyw aparatu do Apple Watch, a jedną z propozycji jest uczynienie go częścią znanej Digital Crown. Umiejscowienie aparatu w takim miejscu nastręcza wiele problemów.

Pierwszy podstawowym jest prywatność. Wyobraź sobie, że wskazujesz na kogoś i zegarek Apple Watch robi zdjęcie bez ich wiedzy. Nie jest to przyjemne uczucie. Jednak patent „Watch having a camera” sam w sobie nie zawiera żadnych szczegółów na temat prywatności. Zadaniem patentu nie jest robienie czegokolwiek poza opisywaniem jego podstawowej propozycji, więc tekst sugeruje, że chociaż prywatność jest ważna, to problem kogoś innego.

„Watch having a camera”

Drugim problemem jest to, że patent nie omawia, w jaki sposób można zrobić zdjęcie. Oczywistą możliwością jest to, że tarcza zegarka ponownie zostanie zamieniona w wizjer i będzie miała przycisk do robienia zdjęć. Alternatywnie, Apple może rozszerzyć swoją nową funkcję ułatwień dostępu Apple Watch i pozwolić na zrobienie zdjęcia, gdy, powiedzmy, użytkownik zaciśnie pięść. Ale jak dopasować obiektyw do cyfrowej korony, która jest już dość skomplikowana? Jednym z dwóch wynalazców tego patentu jest Tyler S. Bushnell, którego poprzednia praca obejmuje wniosek patentowy o modernizację Digital Crown. Zamiast aparatu mechanicznego, górna część korony mogłaby zostać przekształcona w obszar wrażliwy na dotyk – a to potencjalnie dałoby miejsce na obiektyw aparatu.

Tylko co z jakością takiego zdjęcia? Czy to w ogóle potrzebne? Co sądzicie?

macpretorians

Źródło: appleinsider

Jedna myśl na temat “Apple Watch będzie mieć kamerę

Dodaj własny

  1. Jak dla mnie to naturalna kolej rzeczy, że w Apple watch pozwoli na wideo rozmowy, właściwie to są z tym trochę w tyle. Tanie smart watche dla dzieci mają już od dawna kamerki do rozmów i robienia zdjęć. Oczywiście jakość pozostawia wiele do życzenia, ale przykładowo taki zegarek Garetta kosztuje jakieś 300zł. Wracając do Apple watcha, jeśli użytkownik często porusza się bez telefonu, myślę tu szczególnie o sportowcach, to kamera w zegarku byłaby na pewno przydatną funkcją

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: