AirTag w służbie policji

AirTag pomógł policji śledzić i aresztować podejrzanego o napad. Policja w Portland otrzymała pomoc technologiczną od AirTag firmy Apple, po tym, jak uzbrojony rabuś nieświadomie podniósł urządzenie śledzące podczas drugiej kradzieży.

AirTag pomógł złapać złodzieja

Napad z bronią w ręku, na 100 Block of Northwest Broadway w Portland w stanie Oregon w czwartek, dotyczył napadu na sklep. Mężczyzna, zidentyfikowany przez policję jako Justin Johnston, użył broni, aby zażądać pieniędzy od pracownika sklepu i zabrał telefon komórkowy i portfel ofiary.

Policja była w stanie poprzez telefon namierzyć przestępcę, który jednak się im wymknął.

Na szczęście policja została poinformowana przez gościa hotelu, że ktoś włamał się do jego pokoju i zabrał z niego przedmioty, w tym plecak” do którego przymocowany był AirTag. Policja użyła AirTag, aby wyśledzić podejrzanego w North Portland, co doprowadziło do dalszego pościgu, zanim Johnson został złapany.

Ta historia nie jest jedyną, w której AirTag został użyty w niezwykle pomocny sposób. 9 maja AirTag pomógł w odzyskaniu sprzętu fotograficznego o wartości 7000 USD w Australii.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: