Final Cut Pro „pod ostrzałem”

Apple obiecuje zmiany w Final Cut Pro po skargach na edytor wideo i odpowiedział na list otwarty od redaktorów wideo i profesjonalistów filmowych, zobowiązując się do włączenia żądanych funkcji do Final Cut Pro.

Final Cut Pro – skargi użytkowników

W kwietniu grupa użytkowników Final Cut Pro napisała list otwarty do Apple, prosząc firmę o zrobienie więcej w celu promowania platformy do edycji wideo w branży telewizyjnej i filmowej, a także włączenie nowych funkcji. W czwartek Apple oficjalnie odpowiedziało.

“Do autorów niedawnego listu otwartego dotyczącego Final Cut Pro w branży telewizyjnej i filmowej: społeczność kreatywna zawsze była dla nas ważna w Apple i jesteśmy wdzięczni za wasze opinie” – napisał Apple.

Firma dodała, że “ma plany”, aby odpowiedzieć na niektóre prośby o funkcje. Dodał również, że dostrzega potrzebę współpracy z edytorami wideo w celu wspierania projektów filmowych i telewizyjnych. Apple twierdzi, że zacznie oferować certyfikaty do profesjonalnej edycji wideo w maju. Latem ustanowi również panel ekspertów branżowych oraz rozszerzy treść i częstotliwość warsztatów Final Cut Pro dla wydarzeń filmowych i telewizyjnych.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply