Chip M3 Ultra może mieć do 80 rdzeni graficznych

Chip M3 Ultra firmy Apple będzie prawdopodobnie miał 80 rdzeni graficznych dostępnych dla użytkowników, sugeruje raport.

Linia Apple Silicon w M1 i M2 ustanowiła wzór dla rodziny chipów, a edycja Ultra oferuje dwa razy więcej rdzeni i innych elementów wersji Max. To dlatego, że Apple skutecznie połączył dwa układy Max i nazwał je M1 Ultra i M2 Ultra.

W niedzielnym biuletynie “Power On” dla Bloomberga, Mark Gurman prowadzi swoje rozważania na temat M3 Ultra. Zaczyna on od propozycji, aby wyposażyć M3 Ultra w „80 rdzeni graficznych”. Dochodzi do takiego wniosku obserwując wersje Apple Silicon poczynając od podstawowej, następnie „Pro” z większą liczbą rdzeni CPU i GPU, Max z podwójnymi rdzeniami graficznymi i Ultra, który podwaja oba typy rdzeni w porównaniu z Max.

W przypadku M2 Pro było do 12 rdzeni procesora i 19 rdzeni graficznych, M2 Max miał 12 rdzeni procesora i 38 rdzeni graficznych, a M2 Ultra miał do 24 rdzeni procesora i 76 rdzeni graficznych.

Jednak „Apple trochę odszedł od tego podejścia z nową linią M3″, pisze Gurman. M3 Max zawierał więcej rdzeni procesora, a także podwojenie rdzeni GPU.

Jeśli Apple nadal będzie podwajać rdzenie procesora i grafiki dla Ultra, układ może skończyć z 32 rdzeniami procesora i 80 rdzeniami graficznymi.

Gurman uważa, że szczegóły edycji Ultra będą znane w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia testów, a premiera nastąpi w 2024 roku.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply