Apple Watch Series 1 produktem przestarzałym

Kilka tygodni temu Apple zaktualizowało swoją listę przestarzałych produktów o godny uwagi dodatek: oryginalny Apple Watch, wprowadzony w 2015 roku. Firma właśnie dodała kolejny produkt do swojej listy produktów vintage, które nie zawsze kwalifikują się do wsparcia. Tak jest w przypadku Apple Watch Series 1.

Apple Watch Series 1

Apple Watch Series 1 produktem vintage

Strona internetowa Apple została zaktualizowana w tym tygodniu, aby wymienić Apple Watch Series 1 jako vintage. Apple uważa produkt za vintage, gdy nie jest już dystrybuowany na sprzedaż od ponad pięciu lat, ale od mniej niż siedmiu lat. Apple zapewnia ograniczone wsparcie dla produktów vintage, ponieważ firma twierdzi, że naprawy zależą od dostępności części.

Apple Watch Series 1 i 2 zostały ogłoszone razem we wrześniu 2016 roku. Jednakże, podczas gdy Apple Watch Series 2 został wycofany rok później wraz z premierą Series 3, Series 1 pozostał w składzie jako bardziej przystępna cenowo opcja.

Seria 1 zastąpiła oryginalny Apple Watch w 2016 roku. Podczas gdy Seria 2 miała nowe funkcje, takie jak jaśniejszy wyświetlacz, wbudowany GPS i poprawiona wodoodporność, Seria 1 zachowała prawie ten sam sprzęt co oryginalny model, ale z szybszym chipem.

Apple Watch Series 1 i 2 otrzymały aktualizacje do połowy 2020 roku, a najnowsze oprogramowanie kompatybilne z tymi modelami to watchOS 6.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply