Apple udostępnia aktualizację firmware dla AirPods Pro, AirPods i AirPods Max

Apple wydało aktualizacje oprogramowania układowego dla swoich słuchawek. Oprogramowanie układowe w wersji 6A301 jest już dostępne dla słuchawek AirPods Pro 2. Aktualizacja oprogramowania układowego 6A300 czeka na AirPods Pro (1. generacji), AirPods i AirPods Max.

Apple udostępnia aktualizację oprogramowania układowego dla rodziny słuchawek AirPods

Wraz z ogłoszeniem iOS 17 w czerwcu tego roku, Apple już wcześniej zapowiedziało, że producent będzie również aktualizował swoje słuchawki o różne nowe funkcje. Teraz Apple wydało aktualizację oprogramowania układowego dla AirPods. Informacje o wydaniu stwierdzają.

Używana w połączeniu z iOS 17 i macOS Sonoma, aktualizacja oprogramowania układowego AirPods 6A300/6A301 przenosi wrażenia ze słuchawek AirPods Pro (2. generacji) na wyższy poziom dzięki adaptacyjnemu dźwiękowi, wykrywaniu połączeń i spersonalizowanej głośności. Ta aktualizacja dodaje również wygodę i kontrolę nad połączeniami poprzez naciśnięcie, aby wyciszyć i wyłączyć wyciszenie dla AirPods (3. generacji), AirPods Pro (1. i 2. generacji) i AirPods Max, a także znaczące ulepszenia w automatycznym przełączaniu dla wszystkich dostępnych urządzeń AirPods Apple z najnowszymi aktualizacjami oprogramowania.

Apple wyjaśnia nowe funkcje w następujący sposób:

Adaptacyjny dźwięk: Ten nowy tryb słuchania dynamicznie łączy tryb przezroczystości i aktywną redukcję szumów, aby dostosować kontrolę hałasu do różnych środowisk użytkowników. To przełomowe doświadczenie jest możliwe dzięki zaawansowanemu obliczeniowemu dźwiękowi i zapewnia, że użytkownicy pozostają świadomi swojego otoczenia, jednocześnie redukując rozpraszające dźwięki – takie jak rozmowa w biurze, odkurzacz w domu lub szum głosów w kawiarni za rogiem.

Wykrywanie konwersacji: Gdy użytkownicy zaczynają rozmawiać z kimś w pobliżu, wykrywanie konwersacji automatycznie zmniejsza głośność wszystkich mediów, wzmacnia głosy przed nimi i redukuje hałas w tle – idealne do krótkich rozmów z kolegami lub podczas zamawiania w kawiarni.

Spersonalizowana głośność: Wykorzystując uczenie maszynowe do zrozumienia warunków środowiskowych i wyboru głośności, spersonalizowana głośność automatycznie dostosowuje wrażenia słuchowe do preferencji użytkownika.

Jak sprawdzić czy nasze słuchawki są zaktualizowane? Sprawdź, jaką wersję firmware mają Twoje AirPods, wykonując następujące czynności:

  • Upewnij się, że słuchawki są sparowane z urządzeniem iOS.
  • Otwórz Ustawienia → AirPods.
  • Otwórz Ustawienia → Ogólne → To urządzenie → AirPods
  • Sprawdź numer wersji firmware Twoich słuchawek.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply