Homee staje się Matter Bridge

Matter był w przeszłości i jest obecnie tematem wielu dyskusji. Coraz więcej producentów udostępnia aktualizacje, które sprawiają, że ich produkty są zgodne z Matter. Teraz Homee również angażuje się w obszar Matter, ale na swój własny sposób.

Homee generalnie postawiło sobie za zadanie przynajmniej zmniejszenie liczby mostów poprzez możliwość podłączenia wielu urządzeń różnych producentów. Jeśli brakuje standardu radiowego, można go po prostu rozszerzyć zgodnie z zasadą Lego. Wraz z aktualizacją do wersji 2.40.0, która została właśnie wydana, Homee został rozszerzony o Matter Bridge, który umożliwia korzystanie z niektórych urządzeń Homee w innych systemach inteligentnego domu.

homee

„Podobnie jak w przypadku integracji HomeKit w Homee, Matter jest również początkowo dostępny w wersji beta. Konkretnie oznacza to, że nie przeszedł jeszcze procesu certyfikacji. Podczas gdy w przypadku integracji HomeKit nie udało im się uzyskać certyfikatu i nigdy nie byli w stanie opuścić statusu beta, szanse w przypadku Matter są prawdopodobnie znacznie większe”.

Homee początkowo skupi się na urządzeniach do włączania i wyłączania, tj. lampach i gniazdkach, a także czujnikach temperatury. Ważne informacje: Homee wymaga Brain Cube, który można rozszerzyć o takie standardy jak Zigbee, Z-Wave i EnOcean. Plik aktualizacyjny można pobrać ze strony internetowej Homee i zainstalować jako aktualizację USB.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply