Apple udostępnia aktualizację watchOS 9.6.1

Apple wprowadza nową aktualizację oprogramowania dla użytkowników Apple Watch. Apple opublikowało watchOS 9.6.1, który zawiera poprawkę dla interfejsu API Movement Disorder.

Oto, co według Apple jest nowego w systemie watchOS 9.6.1:

Ta aktualizacja zawiera poprawkę błędu, który uniemożliwia dostęp do danych ruchu dla aplikacji korzystających z interfejsu API Movement Disorder do śledzenia drżenia i objawów związanych z chorobą Parkinsona.

Interfejs API Movement Disorder został po raz pierwszy uruchomiony w 2018 roku jako sposób dla deweloperów na oferowanie pasywnego, całodziennego monitorowania za pośrednictwem zegarka Apple Watch. API jest w stanie monitorować dwa typowe objawy choroby Parkinsona, w tym drżenie, wskazywane przez drżenie i drżenie wykrywane przez Apple Watch. API może również monitorować dyskinezę, efekt uboczny leczenia choroby Parkinsona, który powoduje wiercenie się i kołysanie u pacjentów.

Błąd w systemie watchOS 9.6 uniemożliwiał aplikacjom innych firm dostęp do tych danych. Apple twierdzi, że problem został naprawiony wraz z wydaniem systemu watchOS 9.6.1.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply