Przypomnienia w iOS 17 – najlepsza lista zakupów

Aplikacja Przypomnienia nigdy nie służyły mi do wykonania listy zakupów. Do tego celu wykorzystywałem Notatki.

Wraz z iOS 17 odkryłem, że Przypomnienia mogą być dużo lepszym rozwiązaniem do zrobienia listy zakupów. Dzięki Siri można w łatwy i szybki sposób dodawać kolejne produkty do naszej listy.

Niedawno Przypomnienia dodały obsługę szablonów, więc zawsze możesz zacząć od tej samej listy, jeśli nie robiłeś zakupów od pewnego czasu.

Przypomnienia uczą się nowej sztuczki specyficznej dla list zakupów w iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 i macOS Sonoma.

„Listy artykułów spożywczych automatycznie sortują przedmioty na kategorie, aby ułatwić zakupy. Zmień sposób grupowania elementów, a lista zapamięta Twoje preferencje.” (Apple)

Przypomnienia iOS 17

Każdą listę można uznać za listę zakupów. Jest to przydatne, jeśli masz listy dla różnych sklepów i nadal chcesz automatycznego sortowania. Przypomnienia pozwalają teraz przypisać typ listy: standardowy lub spożywczy.

Odbywa się to za pomocą przycisku koła z trzema kropkami w prawym górnym rogu listy na iPhonie i iPadzie. Stuknij przycisk Pokaż informacje o liście z menu podręcznego, aby uzyskać dostęp do typu listy. Użytkownicy komputerów Mac mogą znaleźć typ listy podczas przeglądania listy z Widok i Pokaż informacje o liście z paska menu.

Ustaw typ listy na sklep spożywczy, a reszta zrobi się sama. Dodanie popularnych artykułów spożywczych zostanie automatycznie skategoryzowe w grupach, dzięki czemu zakupy będą łatwiejsze.

Opcjonalnie możesz zmienić kolejność kategorii ręcznie na wypadek, gdybyś chciał dopasować zamówienie do Twojego sklepu. Możesz także dodać nowe kategorie lub przełączyć się na nowy widok układu kolumn, który grupuje kategorie pionowo.

W pierwszej wersji beta iOS 17 posiadamy następujące kategorie spożywcze: napoje; produkty; mięso; mrożonki; wino, piwo i napoje spirytusowe; pieczywo i zboża; makaron, ryż i fasola; nabiał, jajka i ser; sosy i przyprawy; higiena osobista i zdrowie; oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Domyślnie Przypomnienia ukryją wszelkie kategorie, które nie zawierają co najmniej jednego elementu. Możesz to wyłączyć, jeśli wolisz zobaczyć każdą kategorię podczas planowania podróży na zakupy.

Tak więc od iOS 17 Przypomnienia są moim faworytem dla dobrych zakupów.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Przypomnienia w iOS 17 – najlepsza lista zakupów

Leave a Reply