Apple: 12-calowy MacBook przestarzały pod koniec czerwca

Apple planuje dodać oryginalnego 12-calowego MacBooka do listy przestarzałych produktów 30 czerwca. Takie informacje przekazuje serwis Macrumors na podstawie wewnętrznej notatki, do które dotarli. To oznacza, że laptop nie będzie już kwalifikował się do napraw lub serwisu w sklepach Apple i autoryzowanych serwisach Apple, ponieważ części nie będą już dostępne.

Oryginalny 12-calowy MacBook został wycofany ze sprzedaży w kwietniu 2016 roku po wydaniu modelu drugiej generacji z ulepszoną specyfikacją, więc laptop niedawno przekroczył wymaganą siedmioletnią granicę.

Apple 12 calowy MacBook

Wprowadzony w marcu 2015 roku, 12-calowy MacBook charakteryzował się cienką i lekką konstrukcją, która ważyła zaledwie dwa funty, a także był pierwszym notebookiem Apple bez wentylatora. Ceny zaczynały się od 1299 USD, a standardowe specyfikacje oryginalnego modelu obejmowały dwurdzeniowy procesor Intel Core M 1,1 GHz, zintegrowaną grafikę Intel, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 256 GB.

Kluczowe aspekty konstrukcyjne 12-calowego MacBooka obejmowały pojedynczy port USB-C do ładowania i przesyłania danych, zupełnie nowy gładzik Force Touch.

Niestety, 12-calowy MacBook był również pierwszym modelem MacBooka wyposażonym w niesławną klawiaturę z przełącznikiem motylkowym, która jest podatna na awarie i ostatecznie została usunięta z całej linii MacBooków po latach skarg i procesów sądowych. Apple po raz ostatni zaktualizowało 12-calowego MacBooka w czerwcu 2017 r. i wycofało go z produkcji w lipcu 2019 r.

Osobiście posiadałem ten model i muszę powiedzieć, że służył mi bez zarzuty. Na szczęście problemy z klawiaturą motylkową mnie nie dotknęły. A brak wentylatora sprawiał, że mogłem cieszyć się bezgłośną pracą na MacBooku.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply