Dyrektor Apple Pay odpowiedzialny za partnerstwa Tap to Pay odchodzi z firmy

Niestety jest kolejny dyrektor, który dołącza do wielu innych opuszczających w ostatnim czasie Apple. Tym razem chodzi o Erica Hoffmana, który sprawował funkcję dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie partnerstwami Apple Pay z bankami i spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi w obu Amerykach. Odchodzący dyrektor nadzorował również funkcję Apple Tap to Pay.

Mark Gurman z Bloomberg ujawnił wiadomość, że Eric Hoffman opuszcza Apple w cotygodniowym biuletynie Power On:

Grupa usług Apple miała kolejne znaczące odejście w zeszłym tygodniu, jak mi powiedziano, ponieważ Eric Hoffman opuszcza producenta iPhone’a po ośmiu latach. Był on dyrektorem ds. rozwoju biznesu Apple Pay, nadzorując partnerstwa z bankami i innymi instytucjami finansowymi w obu Amerykach.

Gurman dodaje, że Hoffman, którego oficjalnym tytułem był dyrektor ds. rozwoju biznesu Apple Pay w Apple, odegrał kluczową rolę w partnerstwach biznesowych z funkcją Tap to Pay firmy.

Funkcja Tap to Pay została uruchomiona w lutym 2022 r. wprowadzając sposób dla firm na akceptowanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem iPhone’a. Tap to Pay przekształca iPhone’a w terminal płatniczy Apple Pay. W rzeczywistości funkcja ta działa ze wszystkimi metodami płatności zbliżeniowych, w tym kartami kredytowymi i debetowymi oraz konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi.

Eric Hoffman jest kolejnym dyrektorem, który odszedł z firmy w ostatnim czasie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply