Aplikacje Portfel i Zdrowie przeprojektowane w iOS 17

Mówi się, że aplikacje Portfel i Zdrowie zostaną odświeżone w iOS 17, a leaker @analyst941 udostępnił właśnie kilka przykładów, które rzekomo reprezentują zmiany w projekcie, których możemy się spodziewać.

Portfel

W aplikacji Portfel na dole znajduje się pasek nawigacyjny, który oddziela różne funkcje dostępne w programie. W Portfelu mamy takie kategorie jak: karty, gotówka, klucze, identyfikatory i zamówienia. Na przykładzie aplikacji widzimy również zakładkę „Passes & More”, a przeciek twierdzi, że nadchodzą również inne funkcje.

Użytkownicy będą podobno mogli przesunąć palcem w dół, aby uzyskać dostęp do interfejsu wyszukiwania, aby znaleźć konkretną kartę lub przepustkę. Poza tym mamy jeszcze przycisk „Transakcje”. W porównaniu z obecnym projektem aplikacji Wallet, byłoby to ulepszenie funkcjonalne, ponieważ ułatwiłoby znalezienie pewnych funkcji, takich jak określone karnety i szczegóły zamówienia.

Zdrowie

Jeśli chodzi o aplikację Zdrowie, Analyst941 twierdzi, że przeprojektowaniu ulegnie zakładka „Ulubione” w sekcji „Podsumowanie”. Każda karta będzie miała „dane wizualne”, które zawierają kolorowe wykresy, tabele i inne informacje. Ponieważ zakładka Podsumowanie w aplikacji Zdrowie zawiera również Trendy i Najważniejsze wydarzenia, nie jest jasne, w jaki sposób projekt karty dla Ulubionych będzie działał z tymi sekcjami.

Czy te plotki mają jakieś uzasadnienie w rzeczywistości, dowiemy się dopiero na WWDC 2023. Wiadomo, że Apple bardzo chciałby rozszerzyć aplikacje zdrowotne. Przykładowo iPad ma w końcu otrzymać aplikację Zdrowie. Natomiast iOS ma dostać nową aplikację Dziennik, która ma jeszcze ściślej monitorować nasze codzienne czynności. Zdaje się, że czeka nas dużo nowości i pełna emocji konferencja Apple👍

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply