Jony Ive uhonorowany nagrodą Edison Award za całokształt twórczości projektowej

LoveFrom i były główny projektant Apple Jony Ive został uhonorowany na Florydzie nagrodą Edison Award za całokształt twórczości projektowej. Nagrodę wręczył Wendell Weeks, dyrektor generalny firmy Corning, znanej z produkcji szkła dla iPhone’a.

Wendell powiedział, że Ive „próbuje uczynić nasze życie trochę lepszym”. Ive podziękował mu i powiedział podczas ceremonii wręczenia nagrody:

„Wendell żyje i rozumie proces twórczy. W trakcie nieprzewidywalnej, często niechlujnej i bolesnej podróży, przy niezliczonych okazjach przypominał mi, dlaczego to robimy. Nie jak – ale dlaczego. Nasza motywacja jest wskaźnikiem naszych wartości, opisuje kim jesteśmy. Nasza motywacja jest również naszym paliwem. Nasza determinacja, nasze skupienie są napędzane przez to, co nas motywuje. Nie mogę sobie wyobrazić silniejszej motywacji niż chęć służenia i wspierania ludzkości. Prawda jest taka, że gdybym robił to tylko dla siebie, robiłbym to słabo lub wcale.”

Ive odniósł się również do Steve’a Jobsa, a w szczególności do maila, który Jobs kiedyś mu wysłał, a który obecnie można znaleźć w książce „Steve Jobs Archive Make Something Wonderful”. Jest to mail, który brzmi: „Kocham i podziwiam moje żywe i martwe gatunki i jestem od nich całkowicie zależny, jeśli chodzi o moje życie i samopoczucie.”

„Za każdym razem, gdy czytam ten e-mail, jego prawda i pokora spowalniają czas, wyciszają hałas i odkładają moje trywialne zmartwienia na swoje miejsce. Zamiast wpatrywać się w swoje stopy, pomaga mi podnieść głowę i przypomnieć sobie moją prawdziwą motywację, a także pozostawia mnie z niczym innym jak wdzięcznością” – dodała Ive.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply