Apple rezygnuje z 27-calowego wyświetlacza z mini-LED i ProMotion

Jak donosi nowy raport, Apple zrezygnował z planów wydania samodzielnego 27-calowego wyświetlacza z technologią mini-LED i ProMotion. O wyświetlaczu mówiło się, że zadebiutuje latem 2022 roku. Prace napotkały jednak wiele opóźnień.

W nowym poście na Twitterze do swoich subskrybentów analityk Ross Young mówi, że Apple wysłał „niektóre panele” dla tego wyświetlacza w zeszłym roku. Od tego czasu jednak firma podobno porzuciła definitywnie ten projekt.

Apple nie wyda następcy Studio Display

Pierwsze plotki na temat wyższej klasy Apple Studio Display sugerowały, że może on zostać wydany latem 2022 roku. Premiera została następnie przesunięta, a Apple rzekomo myślał o październiku 2022 roku.

Gdy stawało się coraz bardziej jasne, że Apple nie dotrzyma październikowego terminu, pojawiły się informacje, że Apple będzie chciał wydać produkt w pierwszym kwartale 2023r.

Niestety w lutym okazało się, że projekt został dotknięty dalszymi opóźnieniami. Young powiedział, że nie było żadnych dowodów na masową produkcję w łańcuchu dostaw Apple.

W chwili obecnej Apple sprzedaje dwa różne monitory – Studio Display i Pro Display XDR. Serwis 9to5Mac poinformował, że Apple pracuje nad nowym zewnętrznym wyświetlaczem o rozdzielczości 7K. Obecny Pro Display XDR ma 32-calowy panel 6K (6016 x 3384) z 218 pikselami na cal.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Apple rezygnuje z 27-calowego wyświetlacza z mini-LED i ProMotion

Leave a Reply