Przychody TSMC spadły w marcu

Firma Foxconn zajmująca się montażem iPhone’ów w zeszłym tygodniu odnotowała spadek przychodów za miesiąc marzec o 21% rok do roku. Teraz dociera informacja, że przychody Apple TSMC również spadły w tym samym miesiącu. Tutaj mowa jest o spadku rzędy 15%.

Spadek przychodów TSMC

Bloomberg donosi o „ostrym” spadku przychodów TSMC w marcu.

„Przychody w pierwszym kwartale u największego na świecie kontraktowego producenta chipów wyniosły 508,6 mld NT$ (16,7 mld USD), według obliczeń Bloomberga, nie spełniając średnich prognoz analityków na poziomie 525,5 mld NT$. Gwałtowne spowolnienie w marcu przyczyniło się do tego braku: sprzedaż spadła o 15% w zeszłym miesiącu w stosunku do roku poprzedniego, na poziomie 145,4 mld NT$”.

Podobnie jak Foxconn, TSMC również spodziewa się, że przed poprawą sytuacji nastąpi jej dalsze pogorszenie. Firma twierdzi, że spadek przychodów będzie kontynuowany w bieżącym kwartale, po czym nastąpi poprawa w drugiej połowie roku.

Raport upatruje zmniejszonego popytu we wzroście stóp procentowych, wysokiej inflacji i kryzysie bankowym – wszystkie te czynniki przyczyniają się do tego, że konsumenci czują się niespokojni o swoją przyszłą stabilność finansową i mniej chętnie wydają pieniądze na rzeczy uznaniowe, takie jak nowe iPhone’y.

Przypomnijmy, że Foxconn robi zdecydowaną większość iPhone’ów, a TSMC jest wyłącznym producentem chipów Apple dla układów z serii A i M. Nie jest to zatem komfortowa sytuacja dla Apple, gdy obydwa zakłady jednocześnie przeżywają kryzys.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply