iOS 16.4 Beta 3: oto nowości systemu

W trakcie wczorajszego wieczoru Apple zaprezentowało trzecią betę iOS 16.4, iPadOS 16.4 i inne swoje systemy dla zarejestrowanych deweloperów. Po 24 godzinach użytkowania deweloperzy dzielą się informacjami, co nowego znaleźli w najnowszym wydaniu systemu. I tak w Becie 3 dla iOS 16.4 jest kilka poprawek, które wprowadziło Apple.

iOS 16.4 Beta 3: co nowego?

Do tej pory zarejestrowani deweloperzy musieli pobrać profil beta za pośrednictwem Apple Center, aby pobrać nową betę za pośrednictwem iPhone’a / iPada. To się teraz zmienia w trakcie fazy beta dla iOS 16.4. Zresztą zostało to już zapowiedziane.

Do tej pory urządzenie było połączone z „normalnym” Apple ID. Jeśli jednak połączyłeś swoje konto deweloperskie Apple z innym Apple ID, możesz teraz zapisać ten oddzielny Apple ID w iPhone -> Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania -> Aktualizacje beta.

Car Key został wprowadzony w 2020 roku wraz z iOS 13.6. Funkcja pozwala odblokować drzwi samochodu za pomocą iPhone’a lub Apple Watch, a nawet uruchomić go. Obecnie Car Key działa zarówno z technologią NFC, jak i Ultra Wideband (UWB). Apple może jednak w przyszłości zaprzestać wsparcia dla NFC, przynajmniej tak podpowiada iOS 16.4 Beta 3.

Wg 9To5Mac:

„Linie kodu dodane do systemu operacyjnego iPhone’a informują, że „samochód nie jest kompatybilny z tym modelem iPhone’a/Apple Watch”. Ten komunikat ma dotyczyć urządzeń, które są kompatybilne tylko z NFC”.

W porównaniu do NFC, UWB jest bardziej nowoczesną i inteligentną technologią, która może dokładnie zmierzyć odległość między dwoma urządzeniami. UWB jest również bardziej bezpieczny niż NFC . Między innymi AirTag Apple’a jest oparty na technologii UWB.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Apple intensywnie testuje szybsze aktualizacje zabezpieczeń (Rapid Security Response). Ostatnio wydano „iOS Security Response 16.4 (b)”. Wraz z betą 3, Apple zaimplementowało nowy tekst ostrzegawczy wskazujący, że szybkie aktualizacje zabezpieczeń niekoniecznie są kompatybilne ze wszystkimi aplikacjami. W tym momencie jednak względy bezpieczeństwa mają pierwszeństwo i deweloperzy mogą być zmuszeni do wprowadzenia minimalnych poprawek w swoich aplikacjach.

Czy ktoś znalazł jeszcze coś nowego w systemie? Dajcie znać.

macpretorians

Źródło: MacLife

Leave a Reply