Mammoth: nowy, darmowy klient Mastodon dla iOS i macOS

Sieć Mastodon zyskuje ostatnio wiele uwagi. Jest to oczywiście pokłosie tego co robi Elon Musk ze swoją nową zabawką czyli Twitterem. Klientem Mastodon jest oczywiście Tapobots ze swoją aplikacją Ivory. Teraz użytkownicy iOS i macOS będą mieli kolejną świetną opcję firmy trzeciej: Mammoth, nowy darmowy klient dla Mastodon.

Mammoth dla Mastodon

Mammoth został stworzony przez Shihab Mehboob, ten sam deweloper stoi za Aviary – klient j dla Twittera. Nic dziwnego, że ci, którzy używali Aviary w przeszłości będzie czuć się pewnie z Mammoth.

Jedną z głównych cech aplikacji jest jej wielokolumnowy interfejs oparty na iPad i Mac. Użytkownicy mogą zobaczyć swoją oś czasu, wzmianki, polubienia, prywatne wiadomości, zakładki i profil wszystko na tym samym ekranie. Kolumny są dostosowywane tak, że masz szybki dostęp do wszystkich informacji, których potrzebujesz.

Aplikacja została zbudowana tak, aby korzystanie z Mastodon na iPhone’ie, iPadzie i Macu było bardziej intuicyjne. Na przykład, ekran logowania pokazuje popularne serwery Mastodon i pomaga użytkownikom wybrać jeden z nich podczas tworzenia nowego konta. Co więcej, Mammoth jest w pełni konfigurowalny, od jego ikony, przez kolor motywu, po sposób wyświetlania postów na osi czasu.

Mammoth for Mastodon

Mammoth pozwala szybko cofnąć posty po ich opublikowaniu, a także obsługuje GIF-y, ankiety, picture-in-picture oraz drag-and-drop. Aplikacja zawiera również wsparcie dla skrótów Siri, blokady Face ID lub Touch ID, skrótów klawiaturowych i Share Extensions.

I oczywiście użytkownicy mogą oczekiwać wszystkich podstawowych funkcji Mastodon podczas korzystania z Mammoth, takich jak przeglądanie całej osi czasu w porządku chronologicznym, sprawdzanie powiadomień, przeglądanie profili od innych użytkowników, tworzenie nowych postów z mediami i dostosowywanie własnego profilu.

Mammoth dla Mastodona jest dostępny za darmo w App Store. Chociaż aplikacja jest przeznaczona dla iPhone’a i iPada, działa również na komputerach Apple Silicon Mac.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: