Aqara wprowadza nowe produkty

Aqara zapowiedziała wczoraj wydanie czterech nowych produktów, z których dwa są już znane. Są one wprawdzie przeznaczone na rynek chiński, ale z pewnością w najbliższym czasie zostaną również wprowadzone na rynek międzynarodowy.

Z zapowiedzianych wczoraj produktów, czujnik obecności FP2, jak również Light Strip T1 zostały już ujawnione przez na targach CES, gdzie zaprezentowano również nadchodzący dzwonek do drzwi G4 i inteligentny zamek deadbolt (U100).

Czujnik obecności FP2 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Chinach 23 lutego, a jego międzynarodowa premiera odbędzie się w późniejszym terminie.

Oto krótki opis wszystkich zapowiedzianych produktów:

  • Smart Door V100 – inteligentne drzwi, które nie tylko zawierają inteligentny zamek, ale także wyświetlacz po wewnętrznej stronie drzwi. Może być używany do sterowania produktami Aqara w domu. Obraz na żywo i dwukierunkowy dźwięk może być również odbierany za pośrednictwem wbudowanego wizjera w drzwiach. Wizjer będzie dostępny dla HomeKit jako wersja wideobrzęczka G4, który współpracuje z wbudowanym panelem. Smart Door V100 będzie obsługiwał czujnik linii papilarnych w zamku, a także wszystkie typowe metody odblokowania – NFC, kod dostępu, rozpoznawanie twarzy, klucz itp.
Smart Door V100
Smart Door V100
  • Scene Panel S1 Plus – S1 Plus jest następcą Scene Panel S1, MagicPad S1 i niedawno wydanego Smart Switch S1E. Wygląda na to, że może kontrolować trzy oddzielne przełączniki, tak jak S1 i S1E.
Scene Panel S1 Plus
Scene Panel S1 Plus
  • Czujnik obecności FP2 jest aktualizacją FP1, która nie tylko pozwala wykryć do 5 osób jednocześnie, ale także może stworzyć ponad 30 oddzielnych stref, z których każda jest zintegrowana z HomeKit jako własny czujnik ruchu. W przeciwieństwie do FP1, FP2 wykorzystuje WiFi do obsługi dodatkowej wymaganej przepustowości.
Czujnik obecności FP2
Czujnik obecności FP2
  • Light Strip T1 może wyświetlać wiele kolorów na jednym pasku, wspierając Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant i w przyszłości Matter.
Light Strip T1
Light Strip T1

Zapowiada się ciekawie, szczególnie czujnik obecności FP2. Miejmy nadzieję, że produkty szybko trafią na rynek europejski.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: