iOS 17: Developer beta teraz tylko dla zarejestrowanych urządzeń z tym samym Apple ID

Apple wydało w czwartek pierwszą betę nowego systemu iOS 16.4. Wraz z nią firma uprościła instalację oprogramowania beta. Od teraz nie trzeba będzie już instalować profili, lecz wystarczy zalogować się do iPhone’a za pomocą konta deweloperskiego. Następnie można pobrać oprogramowanie beta bezpośrednio z Software Update.

Jednak Apple wprowadziło zmiany, które mają pozostać na stałe. Nowe aktualizacje będą wyświetlane tylko na urządzeniach, które są zalogowane za pomocą tego samego Apple ID, które jest używane do programu Apple Developer. W przyszłości będzie to jedyny sposób na zainstalowanie deweloperskich bet na iPhone’ach. Tak więc każdy kto chce korzystać z bety deweloperskiej, musi być aktywnym deweloperem i płacić 99 dolarów rocznie.

„Począwszy od bety iOS & iPadOS 16.4, członkowie Apple Developer Program zobaczą nową opcję włączania bety deweloperskiej bezpośrednio z Software Update w Ustawieniach. Ta nowa opcja jest automatycznie aktywowana na urządzeniach, które są już zapisane do programu i zaktualizowane do najnowszej bety. iPhone lub iPad musi być zalogowany tym samym Apple ID, który został użyty do zapisania się do Apple Developer Program, aby zobaczyć tę opcję w Ustawieniach. W przyszłych wersjach iOS i iPadOS to nowe ustawienie będzie sposobem na włączenie bety deweloperskiej, a profile konfiguracyjne nie będą już przyznawać dostępu“. ( Apple )

W ten sposób Apple uniemożliwi użytkownikom, którzy nie mają konta deweloperskiego, dostęp do bety. Osoby, które chcą zainstalować nadchodzącą wersją beta systemu iOS 17, będą musiały poczekać na darmową publiczną betę, która ukaże się jakiś czas po becie deweloperskiej.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply