Aqara wydaje aktualizację Matter dla M2 Hub

Aqara zapowiadała aktualizację Matter na grudzień. Jednak doszło od opóźnień i dopiero teraz można potwierdzić tę informację.

Dzisiaj firma zaczęła wydawanie nowego firmware dla Aqara Hub M2. Wersja 4.0 początkowo startuje jako beta i pozwala na korzystanie z huba z wieloma podłączonymi urządzeniami poprzez Matter.

Aqara rozpoczyna wdrażanie oprogramowania Matter dla M2 Hub

Aqara ogłosiła, że dziś producent rozpocznie wprowadzanie nowego firmware dla M2 Hub, w wersji 4.0.0 (beta), aby dodać do hubów obsługę Matter, dzięki czemu podłączone urządzenia Zigbee będą kompatybilne z Matter.

Używając huba M2 z nowym firmware, urządzenia Aqara Zigbee będą mogły łączyć się z aplikacjami Matter innych firm przez Wi-Fi. Jednocześnie producent podaje, że nowy firmware nie dodaje wsparcia Thread dla urządzeń Zigbee.

Aktualizacja firmware będzie wydawana w kilku etapach:

  • Aktualizacja Matter zostanie udostępniona dla nowych hubów M2 wyprodukowanych w 2022 roku.
  • W dalszej kolejności mają pojawić się starsze modele.

W sumie Aqara twierdzi, że potrzeba od 4 do 6 tygodni, aby wszystkie huby M2 otrzymały aktualizację firmware. Inne huby Aqara, w tym Hub M1S/M1S Gen 2, Hub E1, Camera Hub G3 i Camera Hub G2H Pro, otrzymają podobne aktualizacje firmware’u w kolejnych miesiącach.

Jeśli posiadasz M2 Hub od Aqara, możesz sprawdzić w ramach aplikacji Aqara Home, czy jest najnowsza aktualizacja firmware. Jeśli dla M2 Hub dostępny jest firmware w wersji 4.0.0 (Beta), można zaktualizować firmware i zacząć przygodę z nowym standardem Matter. Aby aktywować Matter, należy wybrać “Bind to Matter (Beta)” w ustawieniach M2 Hub. Robiąc to, należy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • Upewnij się, że aplikacja Aqara Home jest aktualna (wersja 3.0.8 lub wyższa) i połączona z jednym z globalnych serwerów poza Chinami.
  • Podłącz co najmniej 1 urządzenie Zigbee do koncentratora M2 przed powiązaniem M2 z platformami innych firm za pośrednictwem Matter.
  • Upewnij się, że hub M2, urządzenia kontrolera Matter (np. HomePod mini, Nest Huby itp.) oraz telefon komórkowy z aplikacją obsługującą Matter znajdują się w tej samej sieci lokalnej (ten sam SSID).
  • Jeśli zamierzasz powiązać M2 Hub z Apple Home poprzez Matter, upewnij się, że wersja firmware urządzeń Apple (np. iPhone, HomePod mini) jest aktualna (wersja 16.3 lub wyższa).

Należy również pamiętać, że jest to wersja beta firmwaru i może dojść do niecodziennych zdarzeń.

macpretorians

Źródło: macerkopf, SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: