Pierwsze urządzenie Matter w wersji out-of-the-box już w sprzedaży

Na rynku istnieje wiele większych i bardziej znanych firm, jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania domu. Jednak nagrodę za pierwsze dostępne urządzenie (wg dostępnych danych) z oficjalną obsługą Matter “out-of-the-box” otrzymuje TP-Link ze swoją inteligentną wtyczką Tapo. Urządzenie jest już dostępne na amerykańskim Amazonie.

Tapo P125M
Tapo P125M

Inteligentna wtyczka TP-Link Tapo P125M opiera się na Wi-Fi 2,4 GHz, podobnie jak europejska wtyczka adapterowa firmy Meross, która jest obecnie dostępna w przedsprzedaży. Natomiast firma Eve Systems oferuje Eve Energy, czyli gniazdko z Thread. Może ono zostać zintegrowane z Matter dopiero po zainstalowaniu nowego firmware. Nowy model gniazdka z preinstalowanym firmware Matter, nowym opakowaniem i kodem Matter, zamiast kodu HomeKit ma się ukazać 28 marca.

Tak więc TP-Link jako pierwszy zaprezentował urządzenie z oficjalną obsługą Matter. Nowa wtyczka Tapo P125M ma zajmować miejsce tylko na jedno gniazdko. Oznacza to, że dwie takie wtyczki mogą być umieszczone obok siebie w podwójnym gniazdku ściennym US.

2 wtyczki Tapo P125M mieszczą się w jednym gniazdku
2 wtyczki Tapo P125M mieszczą się w jednym gniazdku

Jedynym minusem tej wtyczki jest praca na Wi-Fi 2,4 GHz. Jeśli komuś to bardzo przeszkadza, może spokojnie poczekać na wtyczki od Eve Systems, których wersje Matter mają również komunikować się przez Thread.

macpretorians

Źródło: SmartApfel, Homekitnews

Leave a Reply