HomePod mini: ograniczenia nowych czujników

Po aktualizacji oprogramowania do wersji 16.3 (przypominam, że to wciąż wersja beta) okazało się, że HomePod mini posiada czujniki temperatury i wilgotności. Informacje są pokazywane w Apple Home. To bardzo dobra wiadomość, ale jak się okazała, istnieje wiele ograniczeń związanych z tymi czujnikami.

Ograniczenia nowych czujników w HomePod mini

Po pierwsze czujniki te nie mogą być używane przez inne aplikacje HomeKit. Po zainstalowaniu wersji 16.3 RC czujniki pojawiają się w aplikacji Apple Home i tam też są dostępne w automatyzacjach. Oznacza to, że czujniki mogą być wykorzystywane w automatyce tylko w ograniczonym zakresie. Można je wykorzystać jako wyzwalacze, na przykład gdy wilgotność wzrośnie powyżej 70%.

Inaczej jest jednak w przypadku warunków, bo te Apple oferuje tylko w bardzo ograniczonym zakresie we własnej aplikacji. W tym przypadku automatyka musiałaby zostać zamieniona na krótkie polecenie.

Kolejnym ograniczeniem są warunki otoczenia. Samo Apple podaje, że czujniki są najbardziej dokładne w temperaturze otoczenia od 15 do 30°C i wilgotności względnej od 30 do 70%.

Serwis SmartApfel pokazał, jak niedokładne mogą być odczyty przy niższych temperaturach. Czujnik TVOC Aqara wskazuje temperaturę 0,5°C. Z kolei HomePod mini mierzy 11°C.

Różnica temperatury z czujnika HomePod mini vs Aqara TVOC

Powodem takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie ciepło odpadowe, które urządzenie oddaje podczas pracy. Na nic zda się tutaj kalibracja, którą HomePod przeprowadza początkowo po ponownym uruchomieniu. Wartości wilgotności również różnią się aż o 24%. W tym miejscu należy zaznaczyć, że urządzenia znajdują się obok siebie. Moim zdaniem jest to problem, chociaż trudno o temperaturę w mieszkaniu lub domu poniżej 15 °C. Tak więc problem ten nie powinien być istotny dla większości użytkowników.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Jedna myśl na temat “HomePod mini: ograniczenia nowych czujników

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: