Logitech udostępnia aplikację na iPhone’a do transmisji na żywo

Znany producent akcesoriów Logitech, z którego myszki i klawiatury korzystam na co dzień, zapowiedział nową aplikację. Aplikacja, nazwana “Mevo Go”, zostanie wydana dla systemów iOS/iPadOS oraz Android i umożliwi użytkownikom przekształcenie iPhone’a, iPada lub smartfona z systemem Android w źródło wideo, audio i livestreamów.

Dla tych, którzy nie znają jeszcze Logitech Mevo, platforma łączy w sobie sprzęt i oprogramowanie producenta do strumieniowania treści ze wsparciem dla multicamu i innych profesjonalnych narzędzi. Dzięki nowej aplikacji Mevo Go użytkownicy smartfonów i tabletów mogą korzystać z ekosystemu Mevo za pomocą posiadanych już urządzeń lub dodać urządzenie mobilne do posiadanych już kamer Mevo.

Tak zespół Logitech opisuje swój nowy program:

“Logitech International przedstawił Mevo Go, nową aplikację towarzyszącą w ekosystemie Mevo, która oferuje potężne funkcje dla twórców, aby doświadczyć najlepszego rozwiązania do strumieniowania i nagrywania multicam. Mevo Go zmienia dowolne urządzenie z systemem iOS lub Android w źródło do wysyłania danych wideo, audio i screencastingu do aplikacji Mevo Multicam, umożliwiając twórcom treści przechwytywanie bardziej kreatywnych materiałów filmowych niż kiedykolwiek wcześniej, bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu”.

Mevo Go obsługuje nagrywanie i strumieniowanie wideo multicam w rozdzielczości 1080p. Dzięki połączeniu wielu kamer twórcy mogą zmieniać kąt strumienia w czasie rzeczywistym za pomocą stuknięcia palcem, a dodatkowo używać urządzenia mobilnego jako zdalnego mikrofonu i przesyłać dźwięk do Mevo Multicam. Do transmisji można również wstawiać media, takie jak zdjęcia.

Więcej informacji na temat nowej aplikacji Mevo Go i całego ekosystemu Mevo można znaleźć na stronie Logitech. Krótki filmik w serwisie YouTube pozwala też przyjrzeć się bliżej nowej odsłonie w App Store.

Aplikację można bezpłatnie pobrać z App Store. Oprócz około 24 MB na instalację potrzebny jest także co najmniej iOS lub iPadOS 14.0, lub nowszy. Z aplikacji można jednak korzystać tylko z subskrypcją Mevo Pro, która jest dostępna w firmie Logitech za 19 USD/miesiąc lub 149 USD/rok. Aby wypróbować Mevo Pro, można skorzystać z dwutygodniowego bezpłatnego okresu próbnego.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply