Nanoleaf zapowiada inteligentne światła z obsługą Matter dla telewizora

Firma Nanoleaf ogłosi na targach CES, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas, pięć nowych produktów inteligentnego oświetlenia kompatybilnych z systemem Matter, które pojawią się w tym roku. Nowa linia obejmuje Nanoleaf 4D TV Screen Mirror Camera and Lightstrips Kit, nowe Sense+ Controls, Skylight, inteligentne żarówki do oświetlenia wpuszczanego i inne.

Nanoleaf planuje uruchomić w 2023 r. pięć nowych produktów inteligentnego domu wspieranych przez Matter, w tym swoje pierwsze inteligentne przełączniki światła.

Już w 2023 roku otrzymamy od Nanoleaf:

  • Linia Sense+ Controls (Sense+ Smart Light Switch, Sense+ Wireless Smart Light Switch oraz Nala Learning Bridge)
  • Zestaw 4D TV Screen Mirror Camera and Lightstrips Kit
  • Modułowa oprawa sufitowa Skylight
  • A19, BR30, GU10 i oprawa wpuszczana z Matter

Zestaw 4D TV Screen Mirror Camera and Lightstrips Kit

Nanoleaf chce uczynić twoje doświadczenie telewizyjne bardziej wciągającym dzięki nowemu zestawowi 4D Screen Mirror Camera and Lightstrips Smarter Kit.

W zestawie znajduje się jedna kamera, którą można zamontować nad lub pod telewizorem. Lightstrip dostarczany jest z zatrzaskowymi uchwytami i klejami, aby łatwo zainstalować go na telewizorze. Dostępne będą dwie opcje długości, 55″-65″ i 70″-80″.

Nanoleaf twierdzi, że 4D Smarter Kit zostanie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2023 roku.

Sterowniki Sense+ i asystent nauki automatyki “Nala”

Pierwszy krok firmy Nanoleaf w kierunku inteligentnych przełączników światła zdobył nagrodę CES Innovation Award za rok 2023.

„Linia Sense+ Controls, wykorzystująca technologię Matter i działająca na platformie Thread, obejmuje przewodowy inteligentny włącznik światła, bezprzewodowy inteligentny włącznik światła oraz mostek edukacyjny Nala. Wszystkie trzy produkty mają wbudowane czujniki ruchu i oświetlenia otoczenia, które pozwalają spersonalizować oświetlenie całego domu, zautomatyzować je zgodnie z codziennymi czynnościami i osobistymi harmonogramami. Nala Learning Bridge pełni również funkcję routera Thread Border i działa jako zmieniająca kolor lampka nocna o delikatnym blasku, gdy wieczorami potrzebujesz tylko odrobiny światła.”

W systemie zastosowano Nala, asystenta nauki Nanoleaf Automations. Sterowniki Sense+ mają pojawić się w III kwartale 2023 roku.

Nanoleaf Skylight – inteligentna modułowa oprawa sufitowa do montażu podtynkowego

Nanoleaf twierdzi, że jego nowy Skylight będzie “pierwszym w swoim rodzaju modułowym oświetleniem sufitowym”. Celem firmy dla nowego systemu inteligentnego oświetlenia z obsługą Matter jest “zdefiniowanie na nowo branży opraw sufitowych poprzez zaprojektowanie Skylight z kwadratowymi, modułowymi panelami LED RGBW, które mogą być ułożone w celu stworzenia wielu różnych wzorów”.

Skylight będzie posiadał wiele z popularnych funkcji Nanoleaf’s Shapes i innych inteligentnych świateł. Nanoleaf Skylight ma zostać wprowadzony na rynek w trzecim kwartale 2023 roku.

Essentials Bulbs & Lightstrips

Żarówki i listwy Lightstrips z certyfikatem Essentials Matter jako pierwsze pojawią się w pierwszym kwartale tego roku. I miła wiadomość dla istniejących klientów Nanoleaf, pełna linia będzie otrzymywać wsparcie Matter poprzez aktualizacje oprogramowania.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply