Apple wycofuje aktualizację HomeKit w iOS 16.2

W zeszłym tygodniu Apple wydało ostateczną wersję iOS 16.2. Oprócz różnych nowych funkcji, poprawek błędów i ulepszeń wydajności, Apple wprowadziło również zmiany w architekturze HomeKit. Po aktualizacji do iOS 16.2, aktualizacja domu musi być zainicjowana ręcznie za pośrednictwem aplikacji Dom. To jest dokładnie ta opcja, którą Apple teraz wycofał.

Apple wycofuje aktualizację HomeKit w iOS 16.2

Informacje o wydaniu dla iOS 16.2 mówią m.in

Zwiększona niezawodność i wydajność w komunikacji między akcesoriami inteligentnego domu a urządzeniami Apple.

Osoby odpowiedzialne w Cupertino nie ujawniły szczegółowo, jakie zmiany Apple wprowadziło w architekturze HomeKit. Chociaż przeszliśmy przez aktualizację normalnie wkrótce po wydaniu iOS 16.2, istnieje wiele raportów użytkowników (m.inReddit i Macrumors forum), że aktualizacja HomeKit powoduje problemy. Użytkownicy, którzy nie przeprowadzili jeszcze aktualizacji HomeKit z jakiegokolwiek powodu, obecnie nie mają już możliwości zainicjowania aktualizacji, przynajmniej opcja zniknęła z aplikacji Dom.

Dlaczego Apple zdecydowało się na ten krok, nie wiadomo jeszcze. Możemy sobie jednak wyobrazić, że jest to działanie mające na celu dotarcie do sedna zgłoszonych problemów z aktualizacją HomeKit. Dopiero gdy zostanie to naprawione, aktualizacja HomeKit powinna powrócić.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: