Apple publikuje iOS 16.2 oraz iPadOS 16.2

Apple wczoraj wieczorem udostępniło ostateczne wersje systemów iOS 16.2 oraz iPadOS 16.2.

Oto największe innowacje w obydwu systemach:

Freeform

Freeform to nowa aplikacja do kreatywnej pracy z przyjaciółmi i współpracownikami na Macu, iPadzie i iPhonie. Elastyczny obszar roboczy umożliwia dodawanie plików, obrazów, notatek i nie tylko. Dzięki narzędziom do rysowania masz możliwość rysowania palcem w dowolnym miejscu pracy.

Apple Music Sing

Nowy sposób na śpiewanie milionów ulubionych piosenek w Apple Music. Dzięki konfigurowalnemu śpiewowi możesz śpiewać sam lub z oryginalnymi artystami w duecie lub użyć mieszanki obu. Dzięki ulepszonym tekstom beat-to-beat możesz jeszcze łatwiej śledzić rytm muzyki.

Alarmowe SOS przez satelitę

Funkcja dla użytkowników, której można używać do kontaktowania się ze służbami ratunkowymi, nawet jeśli w modelach iPhone’a 14 lub iPhone’a 14 Pro nie ma sieci komórkowej ani Wi-Fi.

Ekran blokady

Nowe ustawienia pozwalają ukryć obrazy tła i powiadomienia, gdy ustawienie wyświetlania „Zawsze włączone” jest włączone na iPhonie 14 Pro lub iPhonie 14 Pro Max. Dzięki widgetowi „Sen” możesz przeglądać swoje aktualne dane dotyczące snu.

Dzięki widgetowi „Leki” możesz przeglądać przypomnienia i szybko uzyskać dostęp do swojego planu.

Game Center

Game Center obsługuje SharePlay dla gier wieloosobowych, dzięki czemu możesz grać z uczestnikami połączenia FaceTime. Dzięki widgetowi „Aktywność” możesz zobaczyć bezpośrednio na ekranie głównym, w co grają znajomi i jakie osiągnięcia świętują w grach.

Dom

Zwiększona niezawodność i wydajność w komunikacji między akcesoriami inteligentnego domu a urządzeniami Apple poprzez przebudowaną architekturę.

Ta aktualizacja zawiera również następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Ulepszone wyszukiwanie w Wiadomościach umożliwia wyszukiwanie zdjęć na podstawie ich treści, np. B. pies, samochód, osoba lub tekst.
  • Ustawienie ponownego ładowania i przeglądania adresu IP pozwala użytkownikom iCloud Private Relay tymczasowo wyłączyć usługę dla określonej witryny w Safari.
  • Dzięki wskazówkom uczestnika w „Notatkach” możesz śledzić na żywo, jakie zmiany ludzie wprowadzają w udostępnionej notatce.
  • AirDrop automatycznie aktywuje teraz opcję „Tylko kontakty” po 10 minutach, aby uniknąć niechcianych żądań otrzymywania treści.
  • Zoptymalizowane wykrywanie wypadków w modelach iPhone 14 i iPhone 14 Pro.
  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że niektóre notatki nie są synchronizowane przez iCloud po wprowadzeniu zmian.

Przed instalacją pamiętajcie o utworzeniu kopii zapasowej obecnego systemu.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: