Today at Apple: „Coding Lab for Kids”

Today at Apple to program edukacyjny Apple. Apple właśnie ogłosiło, że poszerza swój program o dodatkową sesję, która odbędzie się 5 grudnia. Wtedy to zacznie się Tydzień Edukacji Informatycznej w sklepach Apple Store na całym świecie.

Nowa sesja programistyczna – Coding Lab for Kids: Code Your First App – ma zainspirować uczestników od dziesiątego roku życia do odkrywania tworzenia aplikacji w zabawnej i zachęcającej atmosferze.

Today at Apple – zakoduj swoją pierwszą aplikację

Nowe sesje zaczynają się od 5 grudnia w ramach programu „Dzisiaj w Apple”, który oferuje bezpłatne, codzienne sesje w sklepach. Sesje te pomogą Ci rozwinąć kreatywność i jak najlepiej wykorzystać Twoje urządzenia.

Podczas laboratorium Apple Creatives poprowadzi potencjalnych programistów i ich opiekunów w interaktywnych możliwościach pracy z iPadem i Swift Playgrounds – zabawnej i łatwej w użyciu aplikacji Apple, która prowadzi uczniów od pierwszej linii kodu do pierwszej aplikacji. Na placu zabaw About Me uczestnicy zastosują SwiftUI i podgląd nowej aplikacji w czasie rzeczywistym, aby dostosować i ożywić swoją aplikację dzięki zabawnym czcionkom, kolorom tła, Memoji i wielu innym.

Po uruchomieniu nowe laboratorium będzie częścią rotacyjnego programu Apple „Today at Apple” z sesjami, które odbywają się w czasach przyjaznych dzieciom i rodzinie. Klienci mogą również zapisać się na Coding Skills: Swift Playgrounds, kolejną sesję Today at Apple, która wprowadza język programowania Swift i podstawowe pojęcia poprzez interaktywną grę. Daje uczestnikom możliwość wypróbowania podstaw programowania, takich jak polecenia, funkcje i pętle.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: