Apple Watch Ultra otrzymuje w końcu Oceanic+

We wrześniu tego roku Apple nie tylko wprowadziło Apple Watch Ultra, ale także wskazało na aplikację Oceanic+. Komputer nurkowy do Apple Watch Ultra miał zostać wydany jeszcze w tym roku. Ten dzień nadszedł właśnie dzisiaj: Aplikacja Oceanic+ jest już dostępny i przekształca najbardziej wytrzymały zegarek Apple w potężny i łatwy w użyciu komputer nurkowy.

Apple Watch Ultra już z Oceanic+

Oceanic+ jest już dostępny do pobrania ze sklepu Apple App Store. Oceanic+ został opracowany przez Huish Outdoors we współpracy z Apple i pozwala nurkom rekreacyjnym przenieść Apple Watch Ultra na niespotykane dotąd głębokości – do 40 metrów. Dzieje się tak dzięki zupełnie nowemu głębokościomierzowi i czujnikom temperatury wody Apple Watch Ultra.

Oceanic+ jest dostępny na Apple Watch Ultra i powiązanej aplikacji na iPhone’a. Aplikacja oferuje wszystkie ważne funkcje zaawansowanego komputera nurkowego, niezawodne planowanie nurkowania i kompleksowe doświadczenie po nurkowaniu.

Raport towarzyszący stwierdza m.in

W planerze nurkowania użytkownicy mogą wprowadzić swoją przerwę powierzchniową, głębokość i gaz, a Oceanic+ oblicza ich czas zerowy – miarę używaną do określenia limitu czasowego dla nurków na określonej głębokości. Planista integruje również warunki nurkowania, w tym pływy, temperaturę wody, a nawet aktualne informacje od społeczności, takie jak widoczność i prądy. Po nurkowaniu dane – w tym pozycje wejściowe i wyjściowe GPS – są automatycznie wyświetlane na Apple Watch Ultra wraz z podsumowaniem profilu nurkowania. Podsumowanie w aplikacji Oceanic+ na iPhone’a zawiera dodatkowe informacje, w tym mapę z pozycjami wejścia i wyjścia, a także grafikę na temat głębokości, temperatury, prędkości wznoszenia i limitu czasu zerowego.

Jedną z najbardziej intuicyjnych funkcji Oceanic+ na Apple Watch Ultra jest dotykowe sprzężenie zwrotne, arcydzieło projektowania sprzętu i oprogramowania. Pozwala zegarkowi przestukać użytkowników przez szereg wibracji na nadgarstku, dzięki czemu nurkowie mogą odczuwać powiadomienia pod wodą – nawet przez piankę o grubości 7 mm.

Aplikacja Oceanic+ oferuje również kompilacje, które dostarczają użytkownikom ważnych informacji i narzędzi. Od planowania nurkowania, przez pierwszy skok do wody, po pierwszy krok z powrotem na lądzie, użytkownicy mogą śledzić i porównywać wszystkie szczegóły swoich nurkowań oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi nurkami bezpośrednio w aplikacji.

Oceanic+ można pobrać z App Store.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: