iOS 16.2 – co dostaniemy w grudniu

Apple testuje iOS 16.2 i iPadOS 16.2 od kilku tygodni. Finalna wersja spodziewana jest w połowie grudnia. Jednak co otrzymamy na pewno wraz z finalną wersją systemu? Na co Wy czekacie najbardziej?

Nowe funkcje w systemie iOS 16.2

Oto jakie nowe funkcje pojawią się wraz z nowych systemem iOS.

Matter pojawia się nowa aplikacja domowa

iOS 16 wprowadził nowy projekt aplikacji Dom, podczas gdy iOS 16.1 wprowadził obsługę akcesoriów Matter. Wraz z nadchodzącą aktualizacją aplikacja ma być jeszcze lepsza. Apple obiecuje, że podstawowa architektura zostanie zmieniona. Ma to na celu znaczne skrócenie czasu reakcji urządzeń, a także zwiększenie wydajności aplikacji.

Powiadomienia i widgety na ekranie blokady

Apple planuje trzy nowe funkcje ekranu blokady. iOS 16.2 wprowadza dwa nowe widgety na ekranie blokady. Będziesz mógł zobaczyć fazy snu, podczas gdy inny widget daje dostęp do twoich leków.

Ponadto wydarzenia na żywo zostaną rozszerzone. Aplikacja Apple TV będzie również obsługiwać tę funkcję w przyszłości i może wyświetlać wyniki sportowe na żywo. Obejmuje to MLB, NBA i Premier League. Jeśli mecz się rozgrywa, wydarzenia na żywo pokazują aktualne wyniki. Obsługiwana jest również dynamiczna wyspa iPhone’a 14 Pro. Tam możesz również możesz wyświetlić wynik.

Trzecią innowacją jest możliwość określenia, czy chcesz częściej oglądać aktualizacje swoich aktywności na żywo. Aby to zrobić, musisz aktywować opcję “Często aktualizuje się” w dowolnej aplikacji obsługującej aktywności na żywo. Nie zapominaj jednak, że wielokrotna aktualizacja kosztuje również dodatkową energię.

Tylko iPhone 14 Pro: Regulacja zawsze włączony wyświetlacz

iOS 16.2 jest również wyposażony w ekskluzywne funkcje dla iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Dzięki aktualizacji możesz dostosować zawsze włączony wyświetlacz do swoich potrzeb. Do tej pory można go tylko aktywować lub wyłączyć. Jeśli jest aktywny, obraz tła zostanie przyciemniony, a przyciski takie jak latarka i aparat zostaną ukryte. Tymczasem nadal będziesz widzieć godzinę, datę, widgety i powiadomienia. Po nowej aktualizacji możesz dezaktywować zarówno obraz tła, jak i wyświetlanie powiadomień.

Rozszerzenie Stage Managera na iPadzie

W przypadku iPada, iPadOS 16.2 jest wyposażony w funkcję, której nie można było opublikować wraz z iPadOS 16.1. W związku z tym Apple uaktualni Stage Managera na iPadach z chipami M1 i M2. Właściciele tych urządzeń mogą spodziewać się wsparcia wyświetlaczy zewnętrznych. Pozwala to na wyświetlanie różnych aplikacji na dodatkowym wyświetlaczu niż na iPadzie i zapewnia lepsze wrażenia z wielozadaniowości. Według Apple, możesz używać maksymalnie ośmiu aplikacji jednocześnie w ten sposób.

Mam nadzieję, że otrzymamy nowy system bez opóźnień.

macpretorians

Źródło: MacLife

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: