Twidere X

Wraz z przejęciem Twittera przez Elona Muska, główne ruchy migracyjne mają teraz miejsce do zdecentralizowanego alternatywnego Mastodona. Jeśli nie chcesz już teraz rezygnować z Twittera, albo po prostu chcesz się rozejrzeć po Mastodonie w tym samym czasie, Twidere X to świetna aplikacja, która dogaduje się z obiema sieciami i umożliwia integrację zarówno kont na Twitterze, jak i Mastodon.

Instalacja Twidere X jest prosta i można ją wykonać na iPhone’ach i iPadach z systemu iOS lub iPadOS 15.0. Download waży około 43 MB. Aplikacja jest darmowa i oczywiście można ją pobrać z App Store.

Twidere X ma chronologiczną oś czasu zawierającą małe ikony odpowiedzi, retweetów/wzmocnień i ulubionych pod każdym postem. Ponadto oś czasu obsługuje wyświetlanie linków, zdjęć, filmów i GIF-ów. Można również dokonać innych personalizacji, na przykład dla rozmiaru tekstu, stylu awatara i opcjonalnego trybu ciemnego, który można również uzależnić od ustawień systemowych. Wybór różnych ikon aplikacji jest również dostępny w ustawieniach aplikacji.

Oczywiście to, czy ktoś będzie „uciekał” z Twittera czy nie, to jego indywidualna sprawa. Ja nie mam takiego zamiaru, ale z ciekawości przejrzałem Mastodon i uważam, że dla ludzi posiadających konto na obu serwisach, taka aplikacja jak Twidere X bardzo ułatwi aktywność na nich.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply