iOS 16.2 zostanie najprawdopodobniej wydany w połowie grudnia

Apple niedawno uruchomiło pierwsze wersje beta kolejnej rundy wydanych aktualizacji oprogramowania, w tym iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1. Nowy raport Bloomberga sugeruje, że Apple wyda te aktualizacje w połowie grudnia.

iOS 16.2 – nowe funkcje

W bieżącym numerze newslettera ”Power On” Mark Gurman wyjaśnia, że chociaż Apple skończyło z wydaniami sprzętowymi na ten rok, nadal ma perspektywę dalszych aktualizacji oprogramowania.

“Aktualizacje iOS 16.2 i iPadOS 16.2, które są w fazie beta od zeszłego tygodnia, mają zostać wydane w połowie grudnia” – powiedział Gurman w swoim biuletynie.

Gurman zauważa również, że Apple celuje w datę premiery między początkiem lutego a początkiem marca dla iOS 16.3 i macOS Ventura 13.3.

Oto przegląd nowości w iOS 16.2 i iPadOS 16.2:

Aplikacja Freeform

Freeform umożliwia współpracę ze znajomymi i współpracownikami we wspólnym obszarze roboczym z rysunkami, tekstem, filmami, obrazami i nie tylko. Aplikacja jest teraz dostępna dla programistów i publicznych beta testerów i ma zostać wydana w połowie grudnia wraz z iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1.

Wydarzenia na żywo – imprezy sportowe

iOS 16.2 ponownie wprowadza integrację aktywności na żywo dla wybranych gier sportowych w zintegrowanej aplikacji telewizyjnej na iPhonie. Użytkownicy mogą śledzić gry w czasie rzeczywistym, korzystając z aktywności na żywo na ekranie blokady lub Dynamic Island (iPhone 14 Pro).

Widget snu dla ekranu blokady

iOS 16.2 dodaje nową opcję dla widgetu snu, która pozwala użytkownikom dodawać do ekranu blokady. Istnieją trzy opcje widgetu: jedna, która pokazuje czas spędzony w łóżku, druga z wykresem słupkowym pokazującym jakość snu oraz większy widżet, który pokazuje czas w łóżku, w tym reprezentację wizualną.

Obsługa wyświetlaczy zewnętrznych w iPadOS 16

iPadOS 16.2 ponownie wprowadza obsługę wyświetlaczy zewnętrznych dla wybranych modeli iPada. Przed wydaniem iPadOS 16 Apple ogłosiło, że odroczy obsługę zewnętrznych wyświetlaczy dla iPada i Stage Managera i nie wznowi do końca tego roku.

Awaryjne informacje zwrotne SOS

Użytkownicy mogą zgłosić Apple z iOS 16.2, jeśli awaryjny SOS został uruchomiony nieumyślnie. Emergency SOS to funkcja, która pozwala użytkownikom szybko wykonać połączenie alarmowe. W nowszych iPhone’ach należy przymocować przycisk zasilania i jeden z przycisków głośności. Dzięki iPhone’owi 14 Emergency SOS został zintegrowany z wykrywaniem wypadków, który wykorzystuje czujniki iPhone’a do wykrywania wypadków samochodowych i automatycznego dzwonienia do służb ratunkowych.

A więc czekamy w grudniu na iOS 16.2 a w lutym lub marcu iOS 16.3

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “iOS 16.2 zostanie najprawdopodobniej wydany w połowie grudnia

Leave a Reply