Najlepsze czujniki ruchu HomeKit

Czujniki ruchu mogą być używane nie tylko do kamer bezpieczeństwa i mają możliwości wykraczające poza zwykłe poinformowanie Cię, czy coś porusza się w Twoim domu, czy drzwi lub okno zostały otwarte lub zamknięte. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów do inteligentnego domu, zdarzenia zarejestrowane za pomocą czujnika ruchu mogą być również połączone z innymi działaniami: na przykład uruchomienie otwieracza do drzwi garażowych może również skłonić inteligentny termostat do dostosowania się do preferowanej temperatury.

Istnieje kilka rodzajów czujników ruchu dostępnych do kupienia do użytku domowego i chociaż są one używane głównie jako część systemu bezpieczeństwa w domu, mogą być używane w innych celach. Najczęściej jest to element podłączony do kamery bezpieczeństwa do użytku wewnątrz lub na zewnątrz.

Czujniki ruchu zgodne z HomeKit

Oto kilka ciekawych czujników ruchu, które są zgodnie z HomeKit:

Philips Hue

Philips był jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na rynek urządzenia inteligentnego domu kompatybilne z HomeKit. Linia Hue jest w dużej mierze związana z oświetleniem, zawiera również czujnik ruchu w swojej ofercie. Czujnik ruchu jest wyposażony w dwie baterie AAA, które powinny być dobre przez około dwa lata, a także w razie potrzeby mocowanie magnetyczne.

Czujnik Philips Hue jest dostępny na Amazon.

Eve Motion

Podobnie jak czujnik ruchu Hue, Eve Motion działa na dwóch bateriach AAA i może być umieszczona prawie wszędzie. Eve Motion wchodzi piętro wyżej, będąc jednostką wewnętrzną/zewnętrzną, która używa Bluetooth LE i Thread do komunikacji z innymi urządzeniami HomeKit. Może wykrywać ruch w odległości do 9 metrów, ma 120-stopniowy skaleń widzenia i zawiera małe światło czujnika, które aktywuje się, gdy wyczuwa ruch.

Czujnik ruchu Eve Motion jest dostępny na Amazon.

Aqara Motion Sensor P1

Czujnik ruchu Aqara P1 jest małym czujnikirm, który jest zamontowany na obrotowej podstawie, co pozwala na wiele opcji pozycjonowania i montażu. Minusem tego jest nieco małe pole widzenia – może zrobić 170 stopni, ale tylko do 4 metry lub 150-stopniowy widok na 7 metrów. Podobnie jak poprzednie opcje, jest zasilany bateryjnie.

Czujnik ruchu Aqara Motion Sensor P1 jest dostępny na Amazon.

Onvis Smart HomeKit Motion Sensor

Czujnik ruchu Onvis Smart HomeKit to solidny, prosty czujnik ruchu z miernikiem temperatury i wilgotności. Czujnik posiada sterowanie głosowe Siri i nie wymaga koncentratora, jeśli masz już koncentrator HomeKit, taki jak HomePod lub Apple TV 4K. Ponieważ urządzenie używa Bluetooth do komunikacji z lokalnymi urządzeniami, powinno być umieszczone nie dalej niż 7,5 metra od koncentratora, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Czujnik ruchu Onvis Smart HomeKit Motion Sensor jest dostępny na Amazon.

Inne dostępne czujniki to np. Ecobee Smart Sensors, Eufy Security Motion Sensor czy Fibaro USA FGBHMS-001 Motion Sensor.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply