Aktualizacja architektury dla HomeKit w iOS 16.2

W wersji beta iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1 systemy wprowadzają nową aktualizację architektury aplikacji Home, którą można zainstalować w celu ulepszenia wydajności. Przebudowa architektury następuje po dodaniu standardu inteligentnego domu Matter w iOS 16.1 i iPadOS 16.1.

Apple przed premierą iOS 16 obiecało nową architekturę dla aplikacji Home i powiedziało, że będzie opublikowana osobna aktualizacja. Firma twierdzi, że zapewni to szybszą, bardziej niezawodną wydajność, szczególnie w przypadku inteligentnych domów z zainstalowanymi wieloma inteligentnymi akcesoriami. Użytkownicy będą mogli efektywniej komunikować się i sterować podłączonymi akcesoriami z wielu urządzeń jednocześnie za pomocą aplikacji Dom.

Wraz z nową architekturą Apple zmienia zupełnie “odsłuchy” urządzeń HomeKit. Jak dotąd, gdy tylko aplikacja HomeKit została otwarta, iPhone, iPad lub Mac pytał wszystkie urządzenia o aktualny status. Zwłaszcza w przypadku dużych instalacji może to zająć sporo czasu.

Po modernizacji architektury zajmują się tym domowe huby. Przechowują one aktualny stan wszystkich urządzeń i w razie potrzeby szybko przekazują je do aplikacji HomeKit. W ten sposób istnieje centralny punkt kontaktowy do sprawdzenia wszystkich urządzeń.

Aktualizacja architektury aplikacji Dom będzie wymagała, aby wszystkie urządzenia Apple, które uzyskują dostęp do domu, korzystały z najnowszego oprogramowania, a te, które nie są aktualizowane, nie będą miały dostępu do konfiguracji HomeKit za pośrednictwem aplikacji Dom. Aby zainstalować aktualizację architektury, użytkownicy będą musieli mieć urządzenie z systemem iOS 16.2, iPadOS 16.2 lub macOS Ventura 13.1, a także oprogramowanie HomePod 16.2, które jest dostępne w wersji beta dla ograniczonej liczby testerów.

Kolejną małą przeszkodą może być fakt, że iPad jest pomijany teraz jako centrum domowe. Rolę centrum musi spełniać HomePod, HomePod mini lub Apple TV.

Jak to działa i jak bardzo poprawia wydajność, będziemy mogli się przekonać za jakiś czas po opublikowaniu wersji 16.2. Na razie wczytujmy się we wrażenia użytkowników, którzy testują wersję beta.

macpretorians

Źródło: MacRumors, SmartApfel

Jedna myśl na temat “Aktualizacja architektury dla HomeKit w iOS 16.2

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: