Plotki na temat macOS dla iPada Pro M2

Tak, dobrze czytacie. W sieci pojawiły się plotki na temat tego, że Apple podobno pracuje nad wersją macOS wyłącznie dla iPada Pro z procesorem M2.

Problemem od dłuższego czasu były narzekania użytkowników iPada, że ich urządzenie nie obsługuje oprogramowania klasy desktop np. Final Cut Pro.

Użytkownik Twittera Majin Bu twierdzi, że Apple pracuje nad “mniejszym” wersją macOS wyłącznie dla iPada Pro M2. Mówi się, że ma nazwę kodową Mendocino i zostanie wydany jako macOS 14 w 2023 roku. Plotki o testowaniu oprogramowania pod kątem macOS na iPada należy zawsze traktować z przymrużeniem oka, tym bardziej, że nie ma potwierdzonych szczegółów takich kroków.

Czy wierzyć temu użytkownikowi? No cóż, plotki to tylko plotki. Może Apple pracuje nad systemem iPadOS, aby jeszcze bardziej zbliżyć go do macOS? A może była to wersja testowa Apple – mam tu na myśli to, że Apple prawdopodobnie ma wersje macOS działające na iPadach do wewnętrznych testów i konfiguracji.

Może dowiemy się już niedługo, czy jest w tej plotce chociaż ziarenko prawdy. Ja osobiście nie widzę takiego rozwiązania jako korzystne.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply