Apple opublikowało macOS Ventura Release Candidate 2

Na początku tego tygodnia Apple nie tylko zaprezentowało nowy sprzęt, ale także wydało kandydata do wydania końcowej wersji dla macOS Ventura, iOS 16.1. Jednak programiści w Cupertino nadal potrzebowali ulepszeń w systemie operacyjnym Mac, więc Release Candidate 2 został właśnie wydany z minimalnymi poprawkami.

macOS Ventura Release Candidate 2

Już w przyszłym tygodniu w poniedziałek dostaniemy ostateczną wersję macOS Ventura. Najwyraźniej jednak Apple znalazło kilka drobnych błędów w systemie, które naprawdę trzeba wyeliminować przed ostatecznym wydaniem systemu. Z tego też powodu Apple wydało wczoraj kolejną wersję Release Candidate 2.

Apple zaprezentowało macOS Ventura na WWDC 2022 w czerwcu. Nadchodzący system operacyjny Mac przynosi różnorodne innowacje. Stage Manager daje użytkownikom komputerów Mac zupełnie nowy sposób skupienia się na bieżącym zadaniu przy jednoczesnym płynnym przełączaniu się między aplikacjami i oknami. Przekazanie aparatu wykorzystuje iPhone’a jako kamerę internetową na Macu do robienia rzeczy, które wcześniej nie były możliwe. Dzięki Handoff w FaceTime możesz rozpocząć połączenie FaceTime na swoim iPhonie i wznowić je bez przerwy na komputerze Mac. Poczta i wiadomości otrzymują świetne nowe funkcje, które sprawiają, że aplikacje są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Safari zwiastuje przyszłość bez haseł za pomocą Passkey. Ponadto Apple wdroży wiele innych innowacji.

Czy wydanie tuż przed oficjalną wersją drugiej wersji RC nie powinno nas martwić? Miejmy nadzieję, że wydana w poniedziałek wersja ostateczna, nie będzie zawierała większych błędów.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply