Powiadomienia w iOS 16

Apple przeprojektowało system powiadomień w iOS 16. Od tego roku powiadomienia pojawiają się teraz na dole ekranu blokady, a nie u góry poniżej zegara. Nie wszystkim jednak ta zmiana się podoba. Istnieje możliwość dostosowania tej opcji.

Zmiany powiadomień w iOS 16

Apple twierdzi, że nowa konstrukcja oddolna dla powiadomień iOS 16 ma na celu zmniejszenie bałaganu na ekranie blokady. Chodzi o to, że przesuwając powiadomienia na dół, możesz zobaczyć więcej tapety. Jest to szczególnie ważne w przypadku iOS 16, który dodaje mnóstwo nowych opcji personalizacji ekranu blokady, takich jak widżety, tapety z efektem głębi, tapety na żywo i wiele innych.

Oznacza to, że po aktualizacji iPhone’a do iOS 16 powiadomienie automatycznie zacznie pojawiać się na dole ekranu blokady. Możesz przesunąć palcem w górę tych powiadomień, aby wyświetlić ich więcej i łatwo je usunąć, dotknąć ich i zarządzać powiadomieniami w zależności od aplikacji.

Ale wraz z tymi zmianami Apple dodało również kilka nowych opcji dostosowywania powiadomień iOS 16. Jeśli udasz się do aplikacji Ustawienia i dotkniesz „Powiadomienia”, zobaczysz trzy różne opcje. Każda z tych opcji służy do dostosowania wyglądu powiadomień na dole ekranu blokady.

  • Liczba: Zastępuje to powiadomienia na ekranie blokady prostym fragmentem tekstu, który informuje, ile masz nieprzeczytanych powiadomień. Możesz przesunąć palcem w górę, aby wyświetlić pełną listę powiadomień.
  • Stos: Ta opcja pobiera wszystkie powiadomienia z każdej aplikacji i „układa” je w stosy. Dzięki temu masz indywidualne grupy powiadomień dla każdej aplikacji na ekranie blokady i w Centrum powiadomień.
  • Lista: Jest to tradycyjny system iOS dla powiadomień z poprzednich lat. Zobaczysz po prostu listę wszystkich powiadomień, które możesz rozwinąć, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu blokady.

Ja osobiście wybrałem opcję “Liczba”.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: