Jony Ive kończy współpracę z Apple

Firma projektowa Apple i Ive, LoveFrom, nie współpracują już ze sobą, a obie strony decydują się nie przedłużać istniejącego kontraktu. Taka informacja zaskakuje troszkę cały świat, ponieważ jest to ostateczne odcięcie się od Apple człowieka, który wraz ze Stevem Jobsem wyprowadził Apple z głębokiego kryzysu na wyżyny branży.

Jony Ive ma dość współpracy z Apple

Ive opuścił Apple w 2019 roku, aby stworzyć własną niezależną firmę konsultingową LoveFrom, po prawie trzech dekadach pracy w firmie. Jednak Ive kontynuował ścisłą współpracę z Apple w kolejnych latach, potwierdzając, że obie firmy nadal współpracowały ze sobą w 2021 roku.

Jednak według The New York Times firmy zdecydowały się nie przedłużać umowy. Chociaż nie jest jasne, co dokładnie spowodowało rozłam, istnieją pogłoski, że żadna ze stron nie była zadowolona z obecnej umowy.

Podobno firma projektowa Ive’a miała zwyczaj podbierania projektantów z Apple. Dodatkowo kierownictwo Apple było zaniepokojone tym, ile firma zapłaciła Ive’owi. Ponadto Jony mógł być zmęczony kontaktem z Apple. Podczas pracy dla swojej dawnej firmy, LoveFrom nie mógł pracować nad żadnymi projektami uznanymi za konkurencyjne dla Apple.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: