Apple pracuje nad “Pro” iMac z większym ekranem

Według Marka Gurman’a z Bloomberga, Apple pracuje nad nowym iMacem z większym ekranem i mocniejszym układem M3 przeznaczonym na rynek profesjonalny.

Upgrade iMac’a

W najnowszym numerze swojego biuletynu ”Power On” Gurman sugeruje, że Apple pracuje nad co najmniej dwoma modelami iMaca, które prawdopodobnie będą korzystać z układów z serii “M3”. Według Gurman’a, Apple prawdopodobnie uruchomi zaktualizowany 24-calowy iMac ze standardowym układem M3 w 2023 roku. Później pojawi się wysokiej klasy model iMaca. Gurman pisze:

“Nadal wierzę, że Apple pracuje nad większym ekranem iMaca na rynek profesjonalny. Zakładam, że ten będzie używał wariantu układu M3, prawdopodobnie M3 Pro i M3 Max. To pasowałoby do chipów w MacBooku Pro. Wątpię, aby połączenie Mac Studio lub Mac mini i Apple Studio Display było odpowiednie dla wielu profesjonalnych użytkowników, którzy potrzebują więcej miejsca na ekranie. „

Podczas gdy Gurman zakłada, że Apple pracuje nad wysokiej klasy iMacem, inni eksperci wątpią w ten rozwój. Po tym, jak Apple usunął iMaca Pro z programu w marcu 2021 r., 27-calowa wersja iMaca oparta na Intelu została również wycofana w marcu 2022 r. Tak więc 24-calowy iMac M1 jest obecnie jedynym modelem iMaca na rynku. W tej chwili Apple skutecznie zastąpił 27-calowego iMaca połączeniem Mac Studio i Studio Display.

Gurman podejrzewa, że premiera nowego wysokiej klasy iMac’a “nie nastąpi w najbliższym czasie”, a użycie układów z serii M3 sugerowałoby, że może tak się stać najwcześniej w 2023 roku. Oczekuje się, że układy z rodziny M3 będą produkowane przy użyciu technologii 3 nm TSMC, w przeciwieństwie do układów M1 i M2, które są wytwarzane w procesie 5 nm. Bardziej zaawansowany proces produkcyjny powinien przynieść znaczny wzrost wydajności i efektywności. Jednak czy istnienie takiego iMac’a w ofercie Apple będzie uzasadnione?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple pracuje nad “Pro” iMac z większym ekranem

Leave a Reply