Muzyka w iOS 16

Jednym z powodów, dla których warto być podekscytowanym WWDC, jest podgląd tego, co nadchodzi do Apple Music. W przypadku iOS 16 niestety Apple nie ogłosił mnóstwa nowych funkcji w swojej usłudze muzycznej. Istnieje kilka funkcji i poprawek, które użytkownicy pokochają podczas korzystania z Apple Music z iOS 16.

Muzyka – nowości

Apple Music w systemie iOS 16 umożliwia użytkownikom sortowanie list odtwarzania. Tradycyjnie wszystkie listy odtwarzania w aplikacji Muzyka zostały posortowane według kolejności, w jakiej utwory zostały dodane do listy odtwarzania: pierwsze utwory dodane u góry i utwory dodane ostatnio na dole.

Dzięki tej nowej funkcji w Apple Music na iOS 16 możesz sortować listę odtwarzania według tytułu, wykonawcy, albumu i innych. Ponadto, gdy otwierasz profil piosenkarza/zespołu, pojawia się nowy przełącznik Ulubione, dzięki któremu możesz “śledzić artystów, na których najbardziej Ci zależy, dzięki powiadomieniom o nowej muzyce i ulepszonym rekomendacjom”.

Apple Music na iOS 16 wprowadza również:

  • Volume HUD ma poprawkę w aplikacji Apple Music. Wygląda podobnie do paska, który pokazuje długość utworu;
  • Podczas wyszukiwania albumów, list odtwarzania, singli itp. zauważysz, że okładki są bardziej zaokrąglone;
  • Widżet Apple Music na ekranie blokady systemu iOS 16 jest teraz inny. Pokazuje także urządzenia, na których słuchasz (HomePod, AirPods, słuchawki douszne Beats, a nawet słuchawki przewodowe);
  • Podczas korzystania z Funkcji Udostępniania za pośrednictwem Wiadomości synchronizuje teraz działania, takie jak filmy, muzyka, treningi, gry i inne z przyjaciółmi podczas rozmowy w Wiadomościach;
  • Możesz przeciągać i upuszczać utwory, aby dodać je w kolejce;

Wreszcie, użytkownicy Apple Music skorzystają znacznie z nowej funkcji o nazwie Spersonalizowany dźwięk przestrzenny. Ta funkcja, dostępna dla użytkowników słuchawek AirPods 3, AirPods Pro i AirPods Max w systemie iOS 16, używa czujnika TrueDepth telefonu iPhone do tworzenia map 3D twarzy i uszu podczas korzystania z urządzenia AirPods.

Spersonalizowany dźwięk przestrzenny znacznie poprawia jakość dźwięku Dolby Atmos z dźwiękiem przestrzennym i warto spróbować, gdy będzie dostępny dla wszystkich użytkowników jeszcze tej jesieni.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Muzyka w iOS 16

Leave a Reply