Final Cut Pro 10.6.2

Apple wydaje Final Cut Pro 10.6.2 z wykrywaniem duplikatów, izolacją głosu i zoptymalizowany pod wydajność Mac Studio.

Aktualizacja programu do wersji 10.6.2

Apple wydało najnowszą wersję Final Cut Pro, wersja 10.6.2. Aktualizacja ta

zawiera dwie podstawowe nowe funkcje — wykrywanie duplikatów i izolację głosu.

Wykrywanie duplikatów to funkcja, która będzie bardzo ceniona dla osób edytujących długie treści i filmy dokumentalne, podczas gdy Izolacja głosu wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomóc w izolowaniu częstotliwości głosu.

Steve Martin z Ripple Training dostarczył już ładny podział wykrywania duplikatów i izolacji głosu. Jak pokazuje, wykrywanie duplikatów doskonale nadaje się do identyfikowania zduplikowanych zakresów na osi czasu, co jest doskonałym narzędziem do długich treści wideo. Aby szybko zidentyfikować zduplikowane zakresy, wystarczy kliknąć przyciski wyglądu klipu i włączyć opcję „Zduplikowane zakresy”. Duplikaty na osi czasu są następnie identyfikowane przez taśmę ostrzegawczą u góry klipu. Użytkownicy mogą korzystać z poręcznego indeksu osi czasu, aby dalej identyfikować i wyświetlać zduplikowane klipy w kolejności ich pojawiania się.

Oprócz wykrywania duplikatów, Final Cut Pro 10.6.2 zawiera nową funkcję izolacji głosu. Izolacja głosu pomaga odizolować częstotliwości głosu od hałaśliwego otoczenia za pomocą uczenia maszynowego. Aby włączyć izolację głosu, po prostu zaznacz klip na osi czasu i zaznacz opcję „Izolacja głosu” w sekcji audio.

Pozostałe informacje na temat aktualizacji 10.6.2

Aktualizacja zawiera jeszcze oprócz powyższych nowości następujące zmiany:

  • szybko lokalizuje multimedia, które pojawiają się więcej niż raz w projekcie, korzystając z wyróżnionych zakresów klipów lub indeksu osi czasu,
  • poprawia klarowność mowy, dostosowując poziom hałasu w tle za pomocą uczenia maszynowego (wymaga systemu macOS Monterey 12.3 lub nowszego),
  • optymalizuje wydajność odtwarzania i grafiki dla M1 Max i M1 Ultra w nowym Mac Studio,
  • importuje projekty Magic Movie i Storyboard utworzone za pomocą iMovie na iOS w wersji 3.0 na oś czasu,
  • dodaje obsługę języka koreańskiego.

Znajdziemy również poprawki programu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply