WWDC 2022 w dniach 6-10 czerwca

Apple podało właśnie termin tegorocznej konferencji WWDC. Odbędzie się ona w dniach od 6 do 10 czerwca. Niestety ponownie w formacie Online.

Co może się pojawić na WWDC?

Jak zwykle oczekujemy, że Apple skoncentruje się mocno na swoim Softwarze. Mam tu na myśli zapowiedź systemów iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, macOS 13 oraz tvOS 16. Prawdopodobne jest, że Apple pokaże wersje tych systemów. W tym roku wielu również czeka na zapowiedź nowych sprzętów. Ich zdaniem ma to mieć miejsce właśnie na tegorocznej WWDC. Czy zobaczymy Maca Mini z nowym procesorem, czy iMaki …. czas pokaże.

Program Worldwide Developers Conference22

Opierając się na sukcesie ostatnich dwóch lat wirtualnych wydarzeń, WWDC22 zaprezentuje najnowsze innowacje w systemach iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS, jednocześnie dając programistom dostęp do inżynierów i technologii Apple, aby dowiedzieć się, jak tworzyć przełomowe aplikacje i interaktywne doświadczenia.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, produkty Apple są częścią codziennego życia użytkowników, pomagając im uczyć się, tworzyć i łączyć. Na WWDC22 rosnąca globalna społeczność Apple licząca ponad 30 milionów programistów uzyska wgląd i dostęp do technologii i narzędzi, aby urzeczywistnić swoje wizje. Oprócz ogłoszeń udostępnionych z prezentacji keynote i State of the Union, tegoroczny program obejmie również więcej sesji informacyjnych, najnowocześniejsze laboratoria edukacyjne, więcej cyfrowych salonów do angażowania uczestników i więcej zlokalizowanych treści, aby WWDC22 było prawdziwie globalnym wydarzeniem.

Oprócz konferencji online, Apple zorganizuje specjalny dzień dla programistów i studentów w Apple Park 6 czerwca, aby wspólnie obejrzeć keynote i filmy State of the Union, wraz ze społecznością online. Miejsce będzie ograniczone, a szczegóły dotyczące sposobu ubiegania się o udział zostaną wkrótce podane na stronie i w aplikacji Apple Developer.

Przez trzeci rok Apple będzie również wspierać studentów, którzy uwielbiają kodować w Swift Student Challenge. Swift Playgrounds to rewolucyjna aplikacja na iPada i Maca, która sprawia, że nauka języka programowania Swift jest interaktywna i przyjemna. W tegorocznym wyzwaniu uczniowie z całego świata są zaproszeni do stworzenia projektu aplikacji Swift Playgrounds na wybrany przez siebie temat i mogą przesyłać swoje prace do 25 kwietnia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Swift Student Challenge.

macpretorians

Źródło: Apple

Jedna myśl na temat “WWDC 2022 w dniach 6-10 czerwca

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: