CleanMyMac X wykrywa Spyware z Rosji i Białorusi

CleanMyMac X jest teraz nastawiony na znalezienie i usunięcie Spyware pochodzącego z Rosji i Białorusi. MacPaw, twórca programu, opublikował dzisiaj nową kategorię aplikacji Suspicious. Ma ona na celu szybką identyfikację, sprawdzenie i usunięcie groźnych aplikacji pochodzących z Rosji i Białorusi. Chodzi oczywiście o ochronę użytkowników przed potencjalnymi cyberzagrożeniami. MacPaw mówi o dramatycznie rosnących atakach w cyberprzestrzeni odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie. Rosja, dzięki wydanemu dekretowi, może bez zezwolenia użytkownika lub nawet bez decyzji sądu, pobierać prywatne dane, które są przechowywane na krajowych serwerach. Przez to użytkownik może być szpiegowany lub okradany.

Kategoria „podejrzany”

Twórcy programu umieścili tą nową kategorię aplikacji w dezinstalatorze jako „podejrzany”. Aby tam trafić CleanMyMac X musi rozpoznać stronę jako pochodzącą z Rosji lub Białorusi. Aby sprawdzić, czy posiadamy takie strony, należy postępować wg instrukcji:

  1. Uruchom CleanMyMac X.
  2. Przejdź do dezinstalatora.
  3. Wybierz z menu bocznego paska kategorię „podejrzany”.
  4. Sprawdź aplikacje w tej kategorii i wybierz te, które chcesz odinstalować.

Jest to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, gdyż jak się przekonujemy, wojna w cyberprzestrzeni jest tak samo groźna jak ta tradycyjna.

CleanMyMac można pobrać z App Store. Program jest również dostępny w usłudze Setapp.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “CleanMyMac X wykrywa Spyware z Rosji i Białorusi

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: