Antyspam dla SMSów i połączeń w iOS 12.

Wraz z iOS 12 Apple wprowadza wiele nowych funkcji. O najważniejszych nowościach pisał MójMac tutaj. Jedną z nowości jest antyspam dla SMSów i połączeń w iOS 12.

iOS 12 z nową funkcją antyspamową.

 

iOS 12 otrzyma ważną zmianę czyli antyspam dla SMSów i połączeń. Jak opisuje Apple na stronie dla deweloperów, deweloperzy aplikacji mogą używać rozszerzenia aplikacji, która umożliwi użytkownikom, nie chciane SMSy i połączenia zgłosić jako spam. W dokumentacji Apple wyjaśnia jak deweloperzy mogą tworzyć rozszerzenia, aby zaimplementować funkcję „niechciana komunikacja”. Ta nowa opcja musi zostać aktywowana w ustawieniach aplikacji. Gdy tylko jest aktywowana, użytkownicy mogą w aplikacji „Telefon” a następnie w widoku „ostatnie połączenia” przesunąć połączenie w lewo, aby otrzymać nową opcję. W „Wiadomościach” wykonuje się to podobnie.

Czy istnieją już jakieś alternatywy?

 

Jak napisałem metoda ta będzie dostępna wraz z nowym systemem iOS 12. A więc gdzieś w okolicach września. Niemniej istnieje już aplikacja, która zachowuje się dokładnie w taki sposób, w jaki będzie działać nowa funkcja w iOS 12.

Aplikacja ta nazywa się Truecaller i jest dostępna w App Store.

Truecaller zobacz w App Store.

 

macpretorians

Leave a Reply