Apple Pencil USB-C otrzymuje pierwszą aktualizację

Apple wydało aktualizację dla Apple Pencil z USB-C, pierwszą aktualizację oprogramowania układowego dla najnowszej wersji rysika firmy.

Apple Pencil (USB-C) jest dostępny od 1 listopada tego roku. Wczoraj urządzenie otrzymało pierwszą w historii aktualizację oprogramowania układowego.

Apple Pencil

Oprogramowanie układowe jest oznaczone jako „Apple Pencil Gen 3″, co oznacza, że jest to przynajmniej wewnętrznie Apple Pencil trzeciej generacji w oczach Apple. Możliwe, że przyszły model Apple Pencil premium może pojawić się i być publicznie nazywany trzecią generacją, ponieważ model USB-C jest uważany za tanią opcję, która nie ma takich funkcji, jak czułość na nacisk.

Niestety brakuje informacji o tym, co faktycznie przynosi aktualizacja oprogramowania układowego, ani czy w ogóle naprawia lub wprowadza zmiany w działaniu Apple Pencil. Możliwe, że aktualizacja może w jakiś sposób zwiększyć kompatybilność Apple Pencil z modelami iPada.

Nie ma również żadnych oficjalnych instrukcji, jak zaktualizować Apple Pencil, ale prawdopodobnie zostanie on zaktualizowany, gdy następnym razem połączy się z iPadem po pobraniu oprogramowania układowego.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply